Durmadan çalışacağız

Durmadan çalışacağız

Yargı Reformu Strateji Belgesi doğrultusunda hazırlanan kanun teklifi ile ilgili ODAK’a özel açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Biz AK Parti olarak 17 yıldır bütün enerjimizi halkımızın hayatını kolaylaştıracak hizmetlere imza atmak için harcıyoruz. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz”

Siyaset - 2019-10-09 10:21:34 Bu içerik 861 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Avukat Hüseyin Sezen yeni Yargı Reformu ile ilgili ODAK’a konuştu. Sezen, “Adli görüşme odaları, çocuk izleme merkezleri gibi yerler hizmete geçecek. Burada cinsel saldırıya ya da şiddete maruz kalmışkadın veya çocuk bu suçun faili ile bir araya gelmeden ifade verecek. Biz mağdurları koruyan kollayan bir adalet anlayışıyla çalışıyoruz. Bir kere yargıya daha kolay ulaşılabilecek. İdarelerin taraf olduğu bazı uyuşmazlıklar için zorunlu sulh yolu ile ilgili müstakil bir düzenleme öngörülüyor. Denetimli serbestlik süresinin yeniden belirlenmesi bekleniyor. Uzlaştırma müessesesi genişletilecek. Bazı fiillere yönelik soruşturmalarda fail ile Cumhuriyet savcısı arasında anlaşma ile sonlandırabilmesi sağlanacak. Kovuşturma öncesi çözüm araçları ve soruşturma süreçleri güçlendirilecek. Ön ödeme ve kamu davasının açılmasının ertelenmesinin uygulama alanı genişletilecek.

Yoksulluk nafakası ve çocuklar

“Yoksulluk nafakası ile ilgili tartışmaları sona erdirmeye yönelik düzenleme de ikinci pakette yer alacak konulardan biri” diyen Sezen, “Bu kapsamda icra yoluyla çocukların anne-babaya teslimi de sona erecek. Konu çocukların lehine olacak şekilde düzenlenecek.  Paket kapsamında konutta infazın kapsamının dagenişletilmesi planlanıyor. Şu anda uygulamada olan sistem kadınların 6 ayın altında kalan cezalarının evde infazına imkântanıyor. Bu süre paket kapsamında 2 yıla çıkarılması amaçlanıyor. 2 yılın altında ceza alan bir kadın hükümlünün cezasının infazı evinde elektronik takip sistemi ile yapılabilecek. Yine mevcut sistemde 70 yaş üzerindekilerin 1 yılın altında kalan cezalarının evde infazına imkan tanınıyor. Bu süre şimdi 3 yıla çıkarılıyor. 75 yaş ve üzerindekiler için ise 3 yıl olan süre ise 5 yıla çıkarılması amaçlanıyor”

AK Parti dava partisidir

İl Başkanı Sezen, “Bütün bunları bir başlık altında toplamak gerekirse; Biz AK Parti olarak 17 yıldır bütün enerjimizi halkımızın hayatını kolaylaştıracak hizmetlere imza atmak için harcıyoruz. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. AK Parti, Milletin kurduğu partidir. Milletin partisidir. Milletin hizmetkârıdır. Gücünü milletten alan bir dava partisidir.  AK Parti, 780 bin kilometre karede bütün farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görme anlayışı ile tüm Türkiye’yi kucaklayanların partisidir. Gücünü milletten alan AK Parti, milletin üstünde başka bir güç tanımayan bir partidir. Kimsesizlerin sesi Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde sürekli değişen, kendini yenileyen, milletine sevdalı bir şekilde mücadele edenlerin partisidir. Bu yüzden biz AK Parti olarak gece gündüz reform niteliğinde çalışmalara imza atıyor, atmaya da devam edeceğiz. Halkını yok hükmünde görenlerin akıbetleri seçimlerin sonunda ortada iken, aziz milletimizin takdirleri ile her seçimde siyaset çöplüğüne onlarca isim gidiyor. O yüzden bir seçim bakarsınız siyasetin çöplüğünde yerinizi almışsınız. O yüzden her durumda gece gündüz demeden milletin hizmetkarı olmak zorundayız. Milletin taleplerini not alarak yerine getirmek zorundayız. Bu yargı paketi de milletimizin talepleri doğrultusunda hazırlanan bir pakettir. Ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olsun” Ahmet IŞIK/ODAK ÖZEL

DİĞER HABERLER