Karar iptal edilmeli

Karar iptal edilmeli

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Arslan, “Egemen Bağış’ın büyükelçilik kararı iptal edilmelidir.”

Siyaset - 2019-09-25 10:55:54 Bu içerik 1625 kez okundu.

Basın mensuplarının karşısına çıkan  Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, “20 Eylül 2019 Cuma günü yayımlanan Resmi Gazete’de gördüğümüz karar bizi üzmüştür. Nedir bu karar? Eski bir bakan olan Egemen Bağış’ın  Çek Cumhuriyetine Büyükelçi olarak atanması kararı. Biz bu ismi duyunca aklımıza hemen iki şey geliyor. Birincisi adı yolsuzluk ve rüşvete karışmış bir kişi olması, ikincisi Kur’an’la alay eden, Bakara Suresi’yle alay edip  “her Cuma bir ayet sallıyorum” deyip, Bakara makara diyerek dalga geçen bir kişi olması. Atamayı yapan sayın Cumhurbaşkanımıza sormak istiyorum; Egemen Bağış hangi özelliklerinden dolayı büyükelçi olarak atanmıştır? Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bu görevi yapabilecek başka hiç insan kalmamış mıdır? Seçimlerde ve başka zamanlarda AK Partiye desteklerini yazılı veya sözlü olarak açıklayan islami cemaatlerin başlarındaki hocaefendiler, tarikat şeyhleri ve sivil toplum kuruluşları bu karardan memnun musunuz?”

İnançlarımızla alay etti

Atama kararının iptal edilmesini isteyen Arslan, “İslam’a hizmet ediyor diye Ak Partiye oy veren inançlı kardeşlerime de seslenmek istiyorum; Kur’an ile Ayet ile dalga geçen bir kişinin büyükelçi olması İslam’a hizmet midir? Bu atamayı kabul ediyor musunuz? Her zaman yaptığınız gibi iyi niyetle yaklaşıp vardır bir bildikleri mi diyeceksiniz? Lütfen birazcık düşünün ve yanlışa yanlış deyin. Yanlış yapanı bizden-bizden değil diyerek sınıflandırmayın. Ömer’ler arıyorsak eğer, Ömer’lerin en büyük özelliklerinden birisi adalet olduğunu unutmayın. Adalet ise sizden olana farklı, sizden olmayana farklı davranmamaktır.  Akrabalarınız, ana-babanız ve kendi aleyhinize bile olsa adaleti ayakta tutan şahitler olmamız gerektiğini unutmamalıyız.Biz yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede, insanların inançlarıyla alay eden bir insanın, bizi temsil etmesini asla kabul etmiyoruz. Her fırsatta inançlı bir insan olduğunu söyleyen sayın Cumhurbaşkanımızdan bu kararı iptal etmesini bekliyoruz” Ahmet Sarlık

DİĞER HABERLER