Kadınlar baştacımız

Kadınlar baştacımız

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında son dönemde artan kadına şiddete tepki göstererek, “Yüce Türk milleti kadınaHanım diye seslenmiş onu başında han kabul etmiş”

Siyaset - 2019-08-28 11:58:25 Bu içerik 967 kez okundu.

Haftalık basın toplantısına Zafer Haftasını kutlayarak başlayan İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “ Zafer haftamız tüm Afyonkarahisarımıza ve Türkiye’mize kutlu olsun. Ben  tarihte esareti kabullenememiş birmilletin çocuğu olarak, Bundan 948 yıl önce Anadolu’yu Türklere vatan yapan Sultan Alpaslan’ı, düzenli orduyu vatanın kurtarılmasına  hazırlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kuvvet komutanlarımızı, Mehmetçiğimizi, askere su, ekmek, mermi taşıyan nine, dede, çocuk kız kızan hepsini minnetle anıyor kıymetli ecdadıma Allah'tan rahmet diliyorum”

Şiddete karşıyız

Son dönemde kadınlara yönelik artan şiddetide eleştiren İnkaya, “Yüce Türk milleti kadınaHanım diye seslenmiş onu başında han kabul etmiş onu önemsemiş bir millettir. Farklı kültürlerin etkisi ile insanlarımız da farklı zihniyetler doğmuş fiziki olarak  eksik olan kadına, şiddet uygulamak erkeklerde kahramanlıkhaline gelmiştir. Osmanlı İmparatorluğunu yıkılma döneminin son 100 yıl içerisinde  savaşlar nedeniyle şehirlerde kadınlar kapatılmış onların etki ve yetkileri kısıtlanmıştı. Kadın bir mal ve meta gibi görülmeye başlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nde kadına seçmeve seçilme hakkı tanınmış kadınlar topluma özellikleşehirlerde şehir hayatındaki işlere alıştırmaya çalışılmış ama toplum hala kadını ikinci sınıf bir insan  görmeye devam etmiştir. Bunlarınsonucu olarak, kadın günümüzde hala layık olduğuyeri bulamamıştır. Her türlü şiddeti kınadığımız gibi kadına uygulanan şiddeti  İyi Parti olarak kınadık .Bundan sonrada kınamaya devam edeceğiz, ta ki kadına insan gibi davranılana  kadar”

 

DİĞER HABERLER