Yok pahasına almayın

Yok pahasına almayın

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya haftalık basın toplantısında konuştu. İnkaya, “Şunu söylüyoruz köylünün ürettiği ürün yok pahasına elinden alınmasın”

Siyaset - 2019-05-22 16:32:15 Bu içerik 329 kez okundu.

Üreticinin zor durumda olduğunu dile getiren İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “İlimizin ve ülkemizin en önemli konularından biriside ekonomimizin içinde bulunduğu durumudur. Geçen sonbahardan beri yüksek fiyatlara aldığımız meyve sebzeyi köylümüzün üretme mevsimi yaklaşıyor. Örneğin Türkiye’de üretilen ve ihraç edilen kirazın büyük bir bölümü İlimizden çıkar. Ne yazık ki vicdansız tüccarların eline bırakılan köylü emeğinin, karşılığını alamaz. Ne yol göstereni ne yardım edeni vardır. Bu gün yüksek fiyatlara alınan sebze ve meyveler üreticiden yok pahasına alınır .’’Bak enflasyonu da düşürdük’’ diye böbürlenilir.   Şunu söylüyoruz köylünün ürettiği ürün yok pahasına elinden alınmasın”

Tüzük değişecek

“Kiraz, vişne, elma gibi meyvelerin pazarlanmasında rehberlik edilebilinir” diyen İnkaya, “Halk pazarlarına önem verilebilir, dar gelirli vatandaşlar üreticiden, tüketiciye ucuz meyve sebze alabilsin. Hem bu sayede işi olmayan gençlerimize tarım alanlarında iş imkanları sağlanır hem üreten hem tüketen sevinir diyor. İyi ramazanlar diliyorum. Ayrıca İyi Parti olarak 23 Mayıs ta İstanbul da Genel başkanımızın başkanlığında tüm il başkanlarımızla toplantı yapacağız. Oradan dönüşte de 25 Mayıs Cumartesi günü Ankara’da tüzük değişikliği gündemiyle üst kurul delegelerimizle ve il başkanlarımızın katılımıyla toplanacağız”

 

DİĞER HABERLER