Millet Bahçesi yapılacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. Saat 14:00’de başlayan toplantıda koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmezken toplantı, sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Millet Bahçesi yapılacak
Millet Bahçesi yapılacak Admin
Bu içerik 828 kez okundu.

Millet Bahçesi yapılacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığı’nda toplandı. Saat 14:00’de başlayan toplantıda koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmezken toplantı, sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

 

KOVİD-19 sebebiyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Başkan Zeybek, Ülke olarak bu salgının üstesinden gelecek sadece imkâna değil, aynı zamanda morale ve kararlılığa da sahip olduğumuzu ifade etti.

10 BİN HEDEFİNİ GEÇTİK

Karamsarlığa da rehavete de kapılmadan, Cumhurbaşkanının önderliğinde devletimiz, her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak tedbirlerini aldığına dikkat çeken Başkan Zeybek, bu süreçte Valilik Hıfzıssıhha Meclisinde alınan karalarlar ışığında Afyonkarahisar Belediyesi’nin salgınla mücadelede seferberlik ilan ettiklerini kaydetti. Belediye ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilk etapta 60 bin adet maske ürettiklerini ifade eden Başkan Zeybek,   belediye öncülüğünde işadamlar, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla düzenlenen “Afyon İçin Vefa Vakti” kampanyası için toplanan 10 binin üzerinde gıda paketinin ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılmaya başlandığını söyledi. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan tüm vatandaşlara her gün düzenli olarak sıcak yemek verildiğini dile getiren Başkan Zeybek “Belediyemize ait kiracılarımızın 3 ay kira ödemelerini öteledik. 3 ay hiçbir şekilde kira almayıp esnafımıza destek oluyoruz. Yine su tahsilâtını 30 Haziran tarihine öteledik. Allah’ın izni ile Millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hareket ederek nice zorlukları aştığımız gibi bu günde bu zorlu günleri atlatacağımızdan hiç şüphem yok” dedi.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in açılış konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.Mülkiyeti/Tasarrufu Belediyemize ait gayrimenkullerin kira bedellerinin 3 ay süre ile ertelenmesi ayrıca faaliyette bulunmayan işletmelerin faaliyette bulunmadığı döneme ilişkin kira bedellerinin alınmaması ve Belediyemiz su abonelerinin Nisan-Mayıs aylarına ait tahakkuk eden bedellerinin 2 ay süre ile ertelenmesi hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Afyonkarahisar Belediyesi ile Şırnak Beytüşşebap, Kumçatı ve Kasrik Belediyeleri ile Kardeş Şehir olunması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Araç Sevk Birimi oluşturulması kararlaştırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevre kirliliğinin giderilmesi ile ilgili  Atık Getirme Merkezi yapımı için 1 milyon 500 bin TL şartlı nakdi  yardımın Belediye Meclisince kabulü hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Caz ve Klasik Müzik Festivallerinin bu yılda düzenlenmesine, bu hususta protokol yapılmasına, protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yetki verildi.

MİLLET BAHÇESİ’NİN TAHSİSİ TAMAM

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait Milli Savunma Bakanlığına tahsisli Örnekevler Mahallesi, 795 Ada,16 Parselin 80 bin m2 lik kısmının bu alan içerisinde kalan bina ve tesislerin belediye tarafından yapılması karşılığında Millet Bahçesi olarak belediyeye tahsisi ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığı merkez veya taşra teşkilatı ile protokol ve sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yetki verilmesi hakkında teklif ile Belediye 2019 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

KÜLTÜR VE  SANAT AKADEMİSİ KURULDU

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde "Kültür ve Sanat Akademisi" kurulması ve Kültür Sanat Akademisi Yönetmeliğinin belirlenmesi hakkında Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.  İlimizde Sağlık turizmini geliştirmek, Jeotermal kaynaklarını verimli kullanmak, yerli ve yabancı yatırımcı çekmek, istihdam yaratmak, İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, İl Özel İdaresi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri ve Kocatepe Üniversitelerince kurulacak olan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi Yönetim A.Ş.’ ne belediye tarafından sermaye iştiraki yoluyla (%23 hisse) ile kurucu ortak olunması hakkında teklif oy birliği ile kabul edildi. Sokak Sağlıklaştırma Uygulamaları Yapım işi için İller Bankasından 7 Milyon 500 bin TL hibe,  7 Milyon 500 bin TL kredi  kullanılmasına, bu konuda sözleşme/protokol yapılması, yapılacak sözleşme/protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e yetki verilmesi hakkında teklif oy birli ile kabul edildi. Toplantının sonunda seçimlere geçildi. Yapılan seçimlerde

 

DAİMİ ENCÜMEN ÜYELİKLERİ

1-           Süleyman Karakuş

2-           Bahattin Savrukoğlu

3-           Mustafa Oğuz

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU 

1-           Semai Kaya

2-           Fatih Şapçı

3-           Şükrü Tunçbilek

4-           Murat Çelikbaş

5-           Bekir Lafçı

BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU    

1-           Fatma Gamze Kılıç

2-           Mustafa Albay

3-           Hasan Hüseyin Karacak

4-           Abdullah Hocaoğlu

5-           Alaaddin Nakilcioğlu

TRAFİK KOMİSYONU   

1-           Ercan İşlek

2-           Hüseyin Koca

3-           Süleyman Karakuş

4-           Ahmet Hastürk

5-           Kadir Delikanlı

EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

1-           Elif Süzme

2-           Hulusi Ceylan

3-           Hakan Çilkaya

4-           Harun Sağlam

5-           İbrahim Meydanoğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı