Sağlıklı şekilde atlatacağız

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Veysel Eroğlu, koronavirüsü ülke olarak yeneceğimizi belirterek, “İnşallah bu zor günleri ülke olarak, Afyonkarahisar olarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Tekrar sokakları, mesire alanlarını, parkları hep beraber dolduracağız”

Sağlıklı şekilde atlatacağız
Sağlıklı şekilde atlatacağız Admin
Bu içerik 929 kez okundu.

Sağlıklı şekilde atlatacağız

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Veysel Eroğlu, koronavirüsü ülke olarak yeneceğimizi belirterek, “İnşallah bu zor günleri ülke olarak, Afyonkarahisar olarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Tekrar sokakları, mesire alanlarını, parkları hep beraber dolduracağız”

Yazılı bir basın açıklamasında bulunan AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Her yeni başlangıç, yeni umutları sevinçleri heyecanları da beraberinde getirir. Covit 19’un sebep olduğu telaş, hüzün ve akabinde oluşan panik, ilkbaharla gelen tabiattaki yeniden doğuşları gözümüzden kaçırmış olsa da evimizde ve hayatımızdaki yenilenme her gün devam ediyor. Mesela evde oturmayı, karşılıklı birbirimize sabretmeyi, haber kanallarında gördüklerimizle derinden şükretmeyi içimize sindire sindire yaşamış olmamız da yeni bir başlangıçtır. Konunun uzmanı olmamasına rağmen ahkâm kesen sözde bilim insanlarını dinledikçe şaşırıyoruz. Yayılan asparagas haberler, çoğu insanın önemli iletişim kanallarına şüphe ile bakmasına yol açarken bir çoğumuz da bunları yeniden bir tefekkür ve bakış açısı ile bir yürüyüş yolunun çıkış noktasını belirliyor”

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Eroğlu, “Sadece maddiyatın huzur getirmediği, selamlaşma, sevgi, saygı, yardımlaşma, aile içi iletişim, iyilikseverlik gibi unuttuğumuz milli ve manevi değerlerin öne çıkmasına vesile olacak ve olunacak yeni bir başlangıç için bu oluşum çok önemlidir.  İnşallah bu zor günleri ülke olarak, Afyonkarahisar olarak sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Tekrar sokakları, mesire alanlarını, parkları hep beraber dolduracağız. Bugünlerde önceliğimiz, kendi sağlığımız, ailemizin sağlığı ve toplumumuzun sağlığı olmalı. Bireysel sağlığımız toplum sağlığı ile bir bütündür. Kendi sağlığımızı korumak adına aldığımız tedbirler, çevremizi ve sevdiklerimizi de sağlıklı yarınlara taşıyacağı şuurunda olalım. Biz yeter ki moral bozmadan, umudumuzu kaybetmeden, gerekli bütün tedbirleri alıp sağlığımıza dikkat edelim”

ORMAN ALANI ARTTI

“Ege’nin incisi Afyonkarahisar’ımıza son 18 yılda takriben 109 milyon fidan dikerek ilimizi zümrüt yeşiliyle bezedik” diyen Eroğlu, “Yaptığımız muazzam ağaçlandırma çalışmaları fazlasıyla meyvesini verdi ve ilimizin orman alanı arttı. Afyonkarahisar’ın 2003 yılında yüzölçümünün %16,6’sı orman iken yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları ile bu oran %19,8’e yükselmiştir. İlimizin orman alanı 2,35 milyon dekardır.  Vatandaşlarımızın rahat nefes alacakları, hoşça vakit geçirecekleri ve stres atmaları için içlerinde Zafer Ormanının da bulunduğu 5 şehir ormanı ile 22 mesire yeri tesis ettik. Arıcılığı ve bal üretimini desteklemek için 15 bal ormanı kurduk. Şehitlerimizin adına 86 adet şehitler ormanı kurduk. Sadece orman alanlarını değil sosyal sorumluluk projeleri ile 832 okul bahçesi, 248 ibadethane, 36 sağlık tesisi bahçesi ağaçlandırılmıştır”
 

100 BİN LEYLAK DİKTİK

İlimize 100 bin leylak diktiklerini söyleyen Eroğlu, “Afyonkarahisar genelinde 727 km karayolu kenarı ağaçlandırılmıştır. Afyonkarahisar’ın simgesi olan leylakları yaşatmak için 100 bin leylak diktik. Merkezi Hükümetimizin yaptığı bu çalışmalarında yanında Afyonkarahisar Belediyemiz de şehir içinde muazzam parklar tesis etti. Karayolları Parkı, Macera Parkı, Masal Dünyası Parkı, Paten ve Kaykay Parkı, Engelsiz Park ve Veysel Eroğlu Parkı bunlardan sadece birkaçı. İnşallah Afyonkarahisar olarak bu karantina sürecinde uymamız gereken temizlik ve sosyal izolasyon kurallarına uymaya devam edelim. Elbet bu zor günlerin sonunda ışık görülecek ve tekrar korkmadan, çekinmeden ailemize sarılacağımız günler mutlaka gelecek.Öncelikle sağlık ve sıhhat, ardından sevinçli ve müjdeli haberlerin yanı sıra birlik ve beraberliğimize yapıtaşı olacak yeni adımların da atılması, insanlığın kurtuluşuna vesile olacak ilmi gelişmelere ulaşılması ümit ve dileğiyle bütün hemşerilerimin yürekten selamlıyorum”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor