Yarım Elma unutmuyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 Yaş ve Üstü ile Kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi sonrasında evlerinden çıkamayan yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine Yarım Elma Derneği’de destek oluyor.

Yarım Elma unutmuyor
Yarım Elma unutmuyor Admin
Bu içerik 903 kez okundu.

Yarım Elma unutmuyor

Koronavirüsle mücadele  kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 Yaş ve Üstü ile Kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesi sonrasında evlerinden çıkamayan yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine  Yarım Elma Derneği’de destek oluyor.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse karşı hükümet bir dizi tedbirler almıştı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı  risk grubunda bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar için 21 Mart itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan etmişti. Bakanlığın yayınlamış olduğu genelde doğrultusunda  yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve temizlik, gıda, sağlık vb. hizmet gereksinimlerini gidererek mağdur olmamalarını sağlamak amacıyla  illerde Valilik, ilçelerde kaymakamlık  başkanlıklarında Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturulmuştu.

TEŞÜKKÜR EDİYORLAR

Vefa Sosyal Destek grubu içerisinde yer alan Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği  ilk olarak il merkezinde vatandaşlara ücretsiz olarak maske ve eldiven dağıttı. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Yarım Elma Derneği  Başkanı Erol Öztürk, “Ülke olarak zor günler geçiyoruz. Hükümetimizin koronavirüs salgını  ile başlattığı  mücadelede vatandaşlarımıza  “Türkiye Evde Kal”  çağrısı yapılmıştı.Bu kapsamda dernek görevlilerimiz ihtiyaç sahibi  yaşlı vatandaşlar evlerinde ziyaret ederek   ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Evden çıkmamaları uyarılarında bulunan arkadaşlarımızı karşılarında gören yaşlılarımız mutluluklarını milletimize, devletimize dua ederek ifade ediyorlar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temizlik çalışmaları sürüyor
Temizlik çalışmaları sürüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor