Güçlenerek çıkacağız

Afyonkarahisar Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemleri artırdı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “İyi günde, kötü günde bir ve bütün olan Milletimiz dünyayı saran KOVİD-19 hastalığını Allah’ın izniyle yenecek dirayete, deneyime sahiptir”

Güçlenerek çıkacağız
Güçlenerek çıkacağız Admin
Bu içerik 617 kez okundu.

Güçlenerek çıkacağız

Afyonkarahisar Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemleri artırdı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “İyi günde, kötü günde bir ve bütün olan Milletimiz dünyayı saran KOVİD-19 hastalığını Allah’ın izniyle yenecek dirayete, deneyime sahiptir”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in talimatıyla Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner ve Park Bahçeler Müdürlüğü koordinesinde şehrin dört bir yanında 150 personelle adeta hijyen ve denetim seferberliği başlatan Afyonkarahisar Belediyesi, bu süreçte 3 tona yakın el ve yüzey dezenfekte ilacı kullandı. Dezenfektan çalışmalarının yanı sıra günlük esnaf denetimini de aksatmayan Afyonkarahisar Belediyesi, parklarda bulunan oturma bankları da sökerek halkın dışarı çıkmamasını teşvik ediyor.

 ÖNLEM VE TEDBİRLER ALDIK

Afyonkarahisar Belediyesi olarak koronavirüsüne karşı alınan tedbirler artırdıklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, özellikle toplu kullanım alanlarında önlemler aldıklarını, Afyonkarahisar Valiliği Hıfzıssıhha Meclisi'nde alınan kararların birebir uygulandığını söyledi. Başkan Zeybek; "Ekiplerimiz, toplu kullanım alanlarının yanı sıra şehrimizin tüm cadde ve sokaklarını baştan başa periyotlar halinde ilaçlı ve köpüklü suyla yıkıyor. Duraklar, halk otobüsleri, parklardaki çocuk oyun gurupları ve spor aletleri, umumi tuvaletler, banka ATM’leri, camiler, çöp konteynırları sosyal tesislerimiz, kamu binaları titizlikle dezenfekte ediliyor.  Bu güne kadar 120 camimizi dezenfekte ettik, 72 camimizin halılarını yıkadık. Bu çalışmaların yanı sıra özel halk otobüslerimize ve yolcu duraklarına dezenfektan kutuları yerleştirdik" dedi.

2 ÜCRETSİZ OTOBÜS TAHSİSİ

Yine Zabıta Müdürlüğü’nün talebi üzerine Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından semt pazarlarında tezgah açan esnafa maske ve eldiven dağıtımı yapıldığını aktaran Başkan Zeybek, “Lokantalarda oturma mesafeleri denetlenirken, İçişleri Bakanlığımız tarafından alınan karar gereği kapatılan kahvehane, kıraathane, nargileci internet kafeler vb. işletmeler titizlikle denetleniyor" dedi. İlimizdeki sağlık çalışanlarının sterilizasyonunu sağlama adına ücretsiz otobüs imkanı verdiklerini kaydeden Başkan Zeybek, belediyeye ait kiracıların ödemeleri gereken kira bedellerini 3 ay süreyle ertelediklerini ifade ederek müstecirlere “Yanınızdayız" mesajı verdi. 

İHTİYAÇLAR KARŞILANYOR

65 yaş üstü vatandaşlarımıza her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Zeybek, ekiplerin bütün hemşehrimizi evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdiklerini söyleyerek 200 e yakın yaşlı vatandaşlarımıza direk sıcak yemek ikram ettiklerini dile getirdi. Türkiye'nin bu süreçten en az hasarla çıkacağına inandığını ifade eden Başkan Zeybek;  " İyi günde, kötü günde bir ve bütün olan Milletimiz dünyayı saran KOVİD-19 hastalığını Allah’ın izniyle yenecek dirayete, deneyime sahiptir. Bugünler geçecektir. Hayat normale dönecektir. Türkiye bugünkü karanlıktan güçlenerek çıkacaktır. Bu zorlu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkürlerimi arz ediyorum" dedi.

Ahmet Işık Mehmet Zeybek Koronavirüs koranavirüs tedbirleri KOVİD-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar