Tedbirler konuşuldu

Çay Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında haftalık asayiş koordinasyon toplantısı yapıldı. Toplantıda koronavirüs tedbirleri gözden geçirildi.

Tedbirler konuşuldu
Tedbirler konuşuldu Admin
Bu içerik 569 kez okundu.

Tedbirler konuşuldu

Çay  Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu başkanlığında haftalık asayiş koordinasyon toplantısı yapıldı.  Toplantıda koronavirüs tedbirleri gözden geçirildi.

Toplantıya   İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü  Ahmet Sadık Semerci, İlçe Sağlık Müdürü Mücahit Pehlivan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü ve Vefa Dostluk Grubu Koordinatörü İbrahim Kumcu katıldı.

MESAİ GÖZETMİYORUZ

Toplantıda konuşan Çay  ilçe Kaymakamı  Mehmet Miraç, “Ülke gündemindeki Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele, İlçe Mülki sınırlarının güvenlik, asayiş ve huzurunu kontrol ve teminat altına alınması ve Sosyal devlet olmanın vermiş olduğu sorumlulukları yerine getirmeye engel teşkil etmemektir. Bu konuda kıymetli Sağlık personelimiz ile Jandarma ve Emniyet personelimizin mesai mefhumu gözetmeyişi, önleyici ve engelleyici tedbirlerimize yüksek ahlak ve görev bilinci ile hassasiyet göstermesi, Vatandaşlarımızın konuya yaklaşımdaki duyarlılığı ile İlçemiz bu sıkıntıyı herhangi bir kayıp vermeden atlatacaktır, temennimiz budur.”

EVDEN ÇIKMAYIN

Kaymakam Topaloğlu,”Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü değildir. Her hastalık gibi bu virüse karşı da kurumlar ve bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Ancak bu süreci hep birlikte başarıyla atlatmak için özellikle risk grubundaki vatandaşlarımızdan acil olmadıkça evde kalmalarını rica ediyoruz. Ayrıca 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan; İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi ve Hıfzıssıhha kararlarına istinaden sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımızdan evde kalmaları konusundaki ricamızı ısrarla yineliyoruz. Tüm çalışmalarımız, vatandaşlarımıza çok daha huzurlu bir yaşam alanı sağlayabilmek içindir.” dedi.

ODAK HABER. Gamze KOÇAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temizlik çalışmaları sürüyor
Temizlik çalışmaları sürüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor