Lütfen evinizde kalın

Koronavirüsü ile ilgili olarak alınan önlemler içerisinde Sağlık Bakanlığı vatandaşların iki hafta boyunca evlerinden çıkmamalarını önermişti. Vatandaşlara bir çağrıda Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde çalışanlardan geldi.

Lütfen evinizde kalın
Lütfen evinizde kalın Admin
Bu içerik 417 kez okundu.

Lütfen evinizde kalın

Koronavirüsü ile ilgili olarak alınan önlemler içerisinde Sağlık Bakanlığı vatandaşların iki hafta boyunca evlerinden çıkmamalarını önermişti. Vatandaşlara bir çağrıda  Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde çalışanlardan geldi.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi çalışanları Koronavirisüne karşı vatandaşları uyardılar. Hastane çalışanları Sağlık Bakanlığının başlatmış olduğu 14 gün evde kalın projesi kapsamında  vatandaşlara  ellerinde tuttukları  dövizlerle  oluşturmuş oldukları, “Türkiye biz sizin için buradayız. Sizde bizim için lütfen evinizde kalın” cümlesiyle seslendiler. Hastane çalışanların sosyal medyada yaptıkları bu çağrı vatandaşlar tarafından olumlu bulundu. Hastaneye acil servisler dışında muaye olmaya gidenlerin oranında büyük bir azalma görüldü. Poliklinik sayısının oldukça azaldığı Afyonkarahisar Devlet Hastanesine vatandaşların zorunlu olmadıkça iki hafta boyunca gitmemeleri istendi.  İtalya gibi olmak istemiyorsak vatandaş olarak üzerimize düşen görev en az iki hafta boyunca evlerde kalıp Korona denilen virüse yakalanmamak.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar