Paketin içi boş

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomi kalkanı paketini eleştirdi

Paketin içi boş
Paketin içi boş Admin
Bu içerik 5038 kez okundu.

Paketin içi boş

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomi kalkanı paketini eleştir

Yazılı bir basın açıklamasında bulunan CHP il Başkanı Yalçın Görgöz, “Cumhurbaşkanı Erdoğan korona salgınından dolayı, 100 milyar liralık kaynak seti devreye aldıklarını, bu kaynak setinin “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adı altında bir önlem paketi olduğunu açıkladı. Açıklanan “önlem paketini”dinlerken birçok sektörü yakından ilgilendiriyormuş gibi görünüyor ancak incelendiğinde içinin “bomboş” olduğu ortaya çıkıyor. Sanayiciden-küçük işletmelere, küçük esnaftan-asgari ücretliye, çiftçi, köylüden-işçiye, emekliye, öğrenciye kadar tam bir hayal kırıklığı. Zaten ekonomik krizin ağırlığı altında kıvranan, can çekişen üretici firmalara, işletmelere Nisan-Mayıs-Haziran döneminde ödeyecekleri KDV, muhtasar, SSK primlerinin 6 ay erteleneceğinin söylenmesi en ufak bir heyecan ya da umut yaratmadı”
 

ÜZÜNTÜ VERİCİ

Görgöz açıklamasında, “Bütün söylenenler, mevcut borçların belirli süreliğine ertelenmesi üzerine kurgulanmış. Piyasada iş yokken, ekonomik kriz ve korona salgınının etkisiyle iyice daralan işletmeleri yaşatmak için “CAN SUYU” vermek yerine, zaten var olan kredi borçlarını daha da büyüterek ödenmesini teklif edilmesi gerçekten üzüntü verici. Piyasalar iktidardan, üretimin önünü açacak, büyük pazarlar yaratacak, üreticiyi teşvik edecek, ihracatı kolaylaştıracak köklü çözümler bekliyor. Yurttaşlarımız, işçiler, emekçiler, emekliler yani emek dünyası ise, başta iş güvencesi olmak üzere sosyal politikaların var olduğu ve uygulandığı bir çalışma hayatı bekliyor. En az emekli aylığının 1500TL olacağının söylenmesi ise, sosyal hayatımızın gerçek yüzünün göstergesidir”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı