Sipariş yağıyor

Koronavirüsü önlemek amacıyla Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde üretilen dezenfektanlar il genelinde bulunan okullar başta olmak üzere resmi kurumlarda temizlik çalışmalarında kullanılıyor.

Sipariş yağıyor
Sipariş yağıyor Admin
Bu içerik 1215 kez okundu.

Sipariş yağıyor

Koronavirüsü önlemek amacıyla Afyonkarahisar Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  üretilen dezenfektanlar il genelinde bulunan okullar başta olmak üzere resmi kurumlarda temizlik çalışmalarında kullanılıyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında ilk,orta, lise ve üniversiteler geçtiğimiz günlerde yaklaşık 3 hafta boyunca hükümet tarafından tatil edilmişti. Tatil kararından sonra Milli Eğitim Bakanlığı okulların dezenfeksiyonuna yönelik çalışmalarına başlamıştı.  Öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığını korumak için yapılan temizlik çalışmalarında ilimizde Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrenci ve öğretmenler tarafından üretilen dezenfektanlar kullanılıyor.  Okulda günlük 10 tona yükseltilen kapasite ile zararlı virüslere karşı en hızlı etkiyi gösteren hipoklorit dezenfektan üretimi yapılıyor.

 ÇEVRE İLLERE GÖNDERİLDİ

 Tüm okullarda yürütülen hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına destek olduklarını belirten Okul Müdürü  Mehmet İvecen, “Okulumuz kimya bölümünde dezenfeksiyona yönelik çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Okulların tatil olmasına rağmen bölümüzdeki görevliler üretimlerine hız verdiler. Üretilen  dezenfektanlar başta  Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı merkez ve ilçelerdeki  okullarımıza hafta sonu dahil olmak üzere ulaştırıldı. Ayrıca Muğla, Eskişehir gibi çevre illerdeki okullarada gönderdik.  Bunun dışında çevre belediyelerin taleplerini de karşılıyoruz. İlimizdeki  okullarımızın tamamında ilk dezenfeksiyon çalışmaları  belirli aralıklarla yapılıyor. Okulumuzda dezenfektan  üretimi  devam ediyor” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar