MÜNİBÜSÇÜLER ZAM PEŞİNDE

Şehir içi hatlarda çalışan minibüsçüler son günlerde Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı binasını en çok ziyaret edenler arasındalar. ODAK’a ulaşan bilgiye göre ziyaretin ana nedeni minibüs ücretlerine zam talebi oluşturuyor.

MÜNİBÜSÇÜLER ZAM PEŞİNDE
MÜNİBÜSÇÜLER ZAM PEŞİNDE Admin
Bu içerik 1197 kez okundu.

MÜNİBÜSÇÜLER ZAM PEŞİNDE

Şehir içi hatlarda çalışan minibüsçüler  son günlerde Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı binasını en çok ziyaret edenler arasındalar. ODAK’a ulaşan bilgiye göre ziyaretin ana nedeni minibüs ücretlerine zam talebi oluşturuyor.

 

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker öncülüğünde şehir içi ulaşımında önemli rol oynayan minibüs durak başkanları Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etmişlerdi.  Ziyaret ile ilgili olarak belediyeden yapılan açıklamada durak başkanlarının taleplerini aktardıkları ifade edilmişti. Zam tarifelerini  bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Odasından alma hakları bulunmaların rağmen Belediye’nin yolcu taşıma ücretlerine zam yapmasını isteyen minibüsçüler  tek taraflı olarak zam yapmaktan yolcu kaybı olur düşüncesiyle çekiniyorlar.

ZAM PEŞİNDELER

Belediye Meclisinin 2 Mart tarihinde yaptığı toplantıya dinleyici olarak katılan durak başkanları toplantı sonrasında Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile ayak üstüde olsa yeniden bir araya gelerek talepleri hakkında görüştüler. Durak başkanlarının belediyeye ziyaretleri  ile ilgili olarak ODAK’ın edindiği bilgilere göre minibüsçülerin yolcu taşıma ücretlerine zam talebinde bulundukları öğrenildi.  Minibüsçülerin zam talepleri birkaç ay önce Belediye Meclisi gündemine gelmiş, meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı karar ile reddedilmişti.

1 TL’YE TAŞIYORLAR         

ODAK’ın yaptığı araştırmada Oruçoğlu  Termal hattında çalışan minibüsçüler  şehir merkezinde indi-bindi yapan yolcular ile  AFSÜ  ve Özdilek’e kadar yolculuk edecek olan yolcuları 1 TL’ye taşırken, Sadıkbey, Demirçevre Mahalleleri  ve Ömer Termale giden yolculardan ayrı ücret alıyorlar. Vatandaşın lehine olan bu uygulamadan rahatsız olan diğer hatlarda çalışan minibüsçüler  yıllardır yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını zararına çalıştıklarını artan maliyetlere dayanma güçlerinin kalmadığı gerekçesiyle Belediye ile birlikte yolcu taşıma ücretlerine zam yapılmasını istiyorlar.

Oruçoğlu Termal hattında çalışan minibüsçüler başlattıkları kampanya ile indi bindi yapan yolcuları aylardır 1 TL ‘den taşırken, diğer hatlarda 2, 25 TL’ye yolcu taşıyan minibüsçülerin zarar ediyoruz gerekçesiyle zam talebinde bulundular.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyiki varsınız
İyiki varsınız
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız