ÜÇ GÜNDE BİN KİŞİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan arasında imzalanan protokol ile Katlı Pazar yeri binasında 800ile 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil fabrikasında çalışmak için Afyonkarahisar Belediyesinde oluşturulan istihdam ofisine üç günde bin kişi başvurdu.

ÜÇ GÜNDE BİN KİŞİ
ÜÇ GÜNDE BİN KİŞİ Admin
Bu içerik 2811 kez okundu.

ÜÇ GÜNDE BİN KİŞİ

Belediye Başkanı  Mehmet Zeybek ile Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan arasında imzalanan protokol ile Katlı Pazar yeri binasında 800ile 1000 kişiye istihdam sağlayacak olan tekstil fabrikasında çalışmak için Afyonkarahisar Belediyesinde oluşturulan istihdam ofisine üç günde bin kişi başvurdu.

Belediye Başkanı Zeybek’in ilimizdeki işsizliği azaltmak için yaptığı girişim olumlu sonuç vermiş Belediye’ye ait mevcut kapalı pazaryerinin kullanılmayan üst katları  Efe Güven Tekstil Firmasına aylık kira bedeli karşılığında 10 yıllığına tahsis edilmişti.  Firma ile imzalanan protokol sayesinde  Afyonkarahisar il merkezinde  tekstil  sektörünün de  800 ile 1000 kişinin istihdam edeleceği  iş ortamı oluşmuştu.

KARŞILIK BULDU

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan, fabrikada çalışmak isteyenlerin Belediye zemin katta hizmete açılan “İstihdam Ofisine” başvuruda bulunabileceklerini üç gün önce ifade etmişlerdi. Efe Güven Tekstil işvereni Deniz Özalan yaptığı açıklamada, “Bizler fabrikamızda 800 ila 1000 kişiye istihdam sağlayacağız. Bu sadece bizim istememizle olmuyor, Afyon halkı da istemeli, birlikte kenetlenmemiz gerekiyor.  15 Mayıs itibariyle inşallah hizmet vermeyi planlıyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Açıklamaların basında yer almasında sonra tekstil fabrikasında çalışmak isteyen bin kişi üç gün içinde Belediye’de açılan istihdam ofisine gelerek başvurularını tamamladılar. Başvuru sayısının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temizlik çalışmaları sürüyor
Temizlik çalışmaları sürüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor