Bekamız için İdlip’teyiz

MHP haftalık basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan ülke gündemini değerlendirdi. Başkan Kocacan, Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen menfur saldırıda şehit Mehmetçiklerimize ve Dinar’lı şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin'e Allah'tan rahmet, acılı ailesine baş sağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diledi.

Bekamız için İdlip’teyiz
Bekamız için İdlip’teyiz Admin
Bu içerik 441 kez okundu.

Bekamız için İdlip’teyiz

MHP haftalık basın toplantısında konuşan İl Başkanı Mehmet Kocacan ülke gündemini değerlendirdi. Başkan Kocacan,  Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen menfur saldırıda şehit Mehmetçiklerimize ve Dinar’lı şehit Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin'e Allah'tan rahmet, acılı ailesine baş sağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diledi.

 ‘Bizim İdlib’te ne işimiz var’ diyenleri sert bir dille eleştiren MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Türkiye Cumhuriyetinin bekası için orada olduklarını dile getirdi. Kocacan, “Bazıları çıkıyor ‘Bizim İdlib’te ne işimiz var’ diyor? Hepimiz siyasi partilerin il başkanlarıyız. Elbette bir siyasi çizgimiz ve fikirlerimiz var. Türkiye Cumhuriyetinin beka sorunu ile ilgili Suriye’den Türkiye’ye sıçrayabilecek, daha vahim olayların önlenmesi için Türkiye Cumhuriyetinin Türk Silahlı Kuvvetleri orada koruma, kollama ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün bozulmaması çabası içerisindedir. Bunu bile bile sulandırmak, ya da siyaseten birilerine şirin gözükmek için yapılması hiç doğru değildir. Siyaseten de birilerinin ağzı olmak birilerinin adına Türkiye’yi dara düşürmek hiç kimsenin haddi değildir”

PEKİ SİZ NEREDESİNİZ

Başkan Kocacan, “Birileri çıkıyor maddeler halinde bir şeyler sıralıyor. 1. Maddesinde Türk Silahlı Kuvvetlerini met edenler. 2. Madde de hükümeti yerin dibine sokuyor. Düne kadar göçmenlere niye sahip çıkıyordunuz diyenler bugün parmaklarını mecliste sallayarak ‘Bu göçmenlerden bir tanesi ölürse devlet bundan sorumludur’ diyor. Peki siz devletin neresindesiniz. Siyasi şaklabanlıklar bir yerlere bırakılmalı, devletin tandemindeki ayarlarla oynanmamalıdır. Biz Cumhur İttifakı olarak Bilge Liderim Sayın Devlet Bahçeli Beyimin dediği gibi mecliste denge ve denetleme konumundayız. Davamız odur ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin asla birilerine pranga olmaması, parçalanmaması, terör örgütlerine peşkeş çekilmemesi ya da insanlar arasında fay hattı oluşturulmaması için elimizden gelen neyse yapmaya çalışıyoruz. Bize hiç kimse ne sosyal medyadan ne siyaseten asla çizgimizden ödün vermeyi bekleyemez ve talimatla bir yere getirmeyi sağlayamaz” dedi.

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve ordusunun her zaman yanında olduklarını dile getiren Kocacan, “Size bir örnek vermek istiyorum. Balıkesir ilinin ayvalık ilçesinde tekerlekli sandalye de yarabandı satarak geçimin sağlayan vatandaşımız şunu söylüyor. ‘Vatanı kimse bölemez gerekirse bende giderim’ diyor. Eğer tekerlekli sandalye de bir kardeşimin mangal gibi yüreği varda. Bizim gibi iki eli iki ayağı tutan bunu söyleyemiyorsa yazıklar olsun demek lazım. Birilerinin milletin verdiği yetkiyle içeride ağzının salyasını akıtarak her şeyi söylemesi doğru değildir.  Bir kez daha söylüyorum. İlimizde dahil olmak üzere tüm siyasi parti yöneticileri her türlü olayda devletini göz önünde tutmak zorundadır. Devletimizin ve ordumuzun yanında olmalıyız” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor