Tek yürek olduk

Afyonkarahisar'daki meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları yaptıkları ortak açıklamada, İdlib'de rejim unsurlarının Türk askerlerine düzenlediği menfur hava saldırısını protesto ederek, Bahar Kalkanı Harekatı’na da destek verdi.

Tek yürek olduk
Tek yürek olduk Admin
Bu içerik 297 kez okundu.

Tek yürek olduk

Afyonkarahisar'daki meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları yaptıkları ortak açıklamada, İdlib'de rejim unsurlarının Türk askerlerine düzenlediği menfur hava saldırısını protesto ederek, Bahar Kalkanı Harekatı’na da destek verdi.

Afyonkarahisar’da meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısına tepkilerini göstermek ve Bahar Kalkanı Harekatı'na destek vermek amacıyla Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde ortak basın açıklaması yaptı. Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser okudu. ATSO Başkanı Serteser, “Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz”

 

BEDELİNİ ÖDÜYORLAR

Başkan Serteser, “Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır.”

DESTEK VEREN STK’LAR

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

AFYONKARAHİSAR TİCARET BORSASI

AFYONKARAHİSAR BAROSU

AFYONKARAHİSAR ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ

TÜRK-İŞ İL TEMSİLCİLİĞİ

BOLVADİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

BOLVADİN TİCARET BORSASI

ÇAY TİCARET VE SANAYİ ODASI

DİNAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

EMİRDAĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

SANDIKLI TİCARET VE SANAYİ ODASI

SANDIKLI TİCARET BORSASI

AFSİAD

MÜSİAD ŞUBE BAŞKANLIĞI

TÜMSİAD ŞUBE BAŞKANLIĞI

AFYONKARAHİSAR ZİRAAT ODASI

AFYONAKRAHİSAR ECZACILAR ODASI

AFYONKARAHİSAR VETERİNER HEKİMLER ODASI

AFYONKARAHİSAR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

TOBB AFYONKARAHİSAR KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU

TOBB AFYONKARAHİSAR GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU

HAK-İŞ İL TEMSİLCİLİĞİ

MEMUR-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ

KAMU-SEN İL TEMSİLCİLİĞİ

İŞÇİ EMEKLİLERİ DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANLIĞI

TURSAB AFYONKARAHİSAR İL TEMSİLCİLİĞİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar