ÖZEL LİMİT ANADOLU LİSESİ ŞAMPİYON

18-21 Şubat 2020 tarihlerinde Afyonkarahisar ilinde düzenlenen liseler arası Genç Kızlar (A) Basketbol grup şampiyonasında mücadele eden Özel Limit Anadolu Lisesi tüm rakiplerini yenerek grup birincisi oldu.

ÖZEL LİMİT ANADOLU LİSESİ ŞAMPİYON
ÖZEL LİMİT ANADOLU LİSESİ ŞAMPİYON Admin
Bu içerik 1786 kez okundu.

ÖZEL LİMİT ANADOLU LİSESİ ŞAMPİYON

 18-21 Şubat 2020 tarihlerinde Afyonkarahisar ilinde düzenlenen liseler arası Genç  Kızlar (A) Basketbol grup şampiyonasında mücadele eden Özel Limit Anadolu Lisesi tüm rakiplerini yenerek grup birincisi oldu.

 

2019-2020 Liseler arası Basketbol Genç Kızlar (A) kategorisi grup maçları Afyonkarahisar’da oynandı. 8 il şampiyonunun katıldığı  grup birinciliği müsabakaları iki grup üzerinden oynandı.  4 gün süren şampiyonanın müsabakaları Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda oynandı. A grubunda  Eskişehir Özel Çağdaş Fen Lisesi  tüm rakiplerini yenerek birinci olurken, Alanya Lisesi grubunu tek yenilgi ile ikinci olarak tamamladı. B grubunda mücadele eden Afyonkarahisar Özel Limit Anadolu Lisesi  ilkgün Isparta Gülkent Anadolu lisesini 78-46, ikinci gün grubun favori takımlarından Burdur Spor Lisesi ile karşılaştı.

MÜSABAKALAR ZEVKLİ GEÇTİ

Zevkli ve çekişmeli geçen maç berabere tamamlandı. İki kez uzatmaya giden karşılaşmada güçlü rakibini 69-60 yenme başarısını gösteren Özel Limit Anadolu lisesi son günde İzmit lisesi karşısında son bir dakikaya kadar geride götürdüğü maçı 59-56 yenerek gruptan yenilgisiz olarak birinci çıkarak büyük bir başarıya imza attı. A grubunda ikinci olan Alanya lisesi ile B grubunda ikinci olan Burdur Spor lisesi yarı finallere katılacak üçüncü takımı belirlemek için karşı karşıya geldiler. Baştan sona çekişme içerisinde geçen karşılaşmada son 10 saniyede geliştirdiği hücumda bulduğu iki sayılık atış ile Alanya lisesi Burdur Spor lisesini 45-44 yenerek yarı finallere katılma hakkını elde eden üçüncü takım oldu.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Gruplarında birinci olan Eskişehir Özel Çağdaş Fen Lisesi ile Afyon Özel Limit Anadolu  ve Alanya Lisesi  sporcularına madalyaları ve katılım belgeleri verildi. Düzenlenen ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları  temsilcisi Veli Serkan Kömürcü, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Şube Müdürü İsmail Kılınç katıldılar. Dereceye giren okullar  yarı finallare katılma hakkını elde ettiler.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar