AFSİAD’a 17 yeni üye

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Akrones Otel’de AFSİAD Üyelerinin ve misafirlerinin katılımı ile Aylık İstişare Toplantısı düzenledi.

AFSİAD’a 17 yeni üye
AFSİAD’a 17 yeni üye Admin
Bu içerik 571 kez okundu.

AFSİAD’a 17 yeni üye

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Akrones Otel’de   AFSİAD Üyelerinin ve misafirlerinin katılımı ile Aylık İstişare Toplantısı düzenledi.

AFSİAD  toplantıda İş Bankası Eski Genel Müdürü Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ersin Özince’yi ağırladı. Açılış konuşması AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın yaptı. Sayın, “İdlib’de meydana gelen çatışmalarda, Van’da meydana gelen çığ felaketinde, 24 Ocakta meydana gelen Elazığ depreminde İstanbul’da meydana gelen uçak kazasında, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve şehitlerimizi  rahmetle anıyor,  yakınlarına ve kederli ailelerine başsağlığı diliyor, hastanelerde  tedavi görmekte olan yaralılara da acil şifalar diliyorum. Devletimizin bütün unsurları ile vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için  büyük bir gayretle çalışmalarını yürüttüğü bu zor günlerde AFSİAD’da  düzenlemiş olduğu Bir Lokma Ekmek Bir Lokma Katık kampanyası sonucu afet bölgesine gönderilen bir kamyon gıda yardımı Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımızın yanında yerimizi almıştır”

DAHA ETKİN ÇALIŞACAĞIZ

“Yeni fikirlerle, girişim heves ve becerisine sahip bireylerin var olduğu yerlerde, başarılı yenilikçi girişimlerin ortaya çıkabileceği, yeni ürün ve hizmetler geliştirilebileceğini değerlendirmekteyiz” diyen Başkan Sayın, “Böyle bir ortamı yaratmanın temel şartının da, siz değerli üyelerin her şart ve koşulda yapmış olduğumuz faaliyetlere katılması, yaratıcı, yenilikçi ve analitik düşünceleri ve eleştirileri ile bizlere yön vermesi olduğunu bilmekteyiz. Değerli üyeler bu duygu ve düşünceler ile yeni bir yapılanma döneminin eşiğinde olduğumuz bu günlerde , AFSİAD’ın öncülük görevinin her zamankinden daha önemli olduğu kanısındayız.  Ümit ediyoruz ki, çabalarımız sonucu AFSİAD daha geniş ve kapsamlı bir temsil gücüne kavuşacak ve bu sayede, ilimizin ve üyelerimizin  sorunlarının çözümü için daha etkili olacaktır. Üyelerimize etkin bir hizmet vermek ve  ileride kuracağımız komiteler ve çalışma gruplarına daha uygun imkanlar sağlamak maksadıyla  yeni bir ofise taşınacağız. Yeni ofisimizin tadilat çalışmalarına  süratle başlanmış olup ofisimiz Mart ayı içinde üyelerimize hizmet vermeye başlayacaktır.                Bu dönemde derneğimize 17  yeni üye daha katılmış, üye sayımız 93’e  ulaşmıştır. Derneğimizde kurumsal politikalar oluşturmak maksadıyla İş Geliştirme ve İşbirlikleri Koordinatörü  görevi adı altında bir kadro tahsis edilmiş ve bu kadroya Bülent Kılıç bey atanmıştır”

ÖZİNCE’YE TEŞEKKÜR

Ersin Özince’yi misafir ettiklerini dile getiren Başkan Sayın, “Bugün aramızda İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini uzunca süre icra etmiş ve halen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan sayın Ersin Özince aramızda bulunmaktadır.  Ersin bey 40 yıllık deneyimlerini bizlerle paylaşmak için aramızda bulunmaktadır. Vesile olan Antalya Salı gurubu başkanı Muharrem Koç beye ve Salı grubu üyesi hemşerimiz yeni AFSİAD üyemiz İrfan Çelikten beye ve bizleri kırmayıp geldiği aramızda bulunduğu için Ersin beye teşekkür eder, şahsım ve AFSİAD adına bir duayeni  ağırlamaktan dolayı duyduğumuz onuru da ayrıca   ifade etmek isterim”

SERTESER KONUŞTU

Toplantıda konuşan AFSİAD Kurucu Başkanı ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser,  “1991 yılında, bir avuç arkadaşımla kurduğumuz, bugün neredeyse 100 kişiye ulaşan ve Afyonkarahisar’ın ekonomisine büyük ölçüde yön veren AFSİAD’ın bu toplantısında Sayın Ersin Özince’yi ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Sayın Özince, 1998’den 2011 yılına kadar İş Bankası Genel Müdürlüğü, 2011’den 2019 yılına kadar İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Türkiye İş Bankası, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çok anlamlı bir günde, 26 Ağustos 1924 yılında kurulmuş bir bankadır, ilk ulusal bankamızdır. 1 milyon liralık sermaye ile kuruldu, şu an 5 milyar TL’lik bir sermaye, yaklaşık 30 milyar TL’lik piyasa değeri olan, 300’e yakın iştiraki bulunan bir büyük bankadır. Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren sanayimize, kültür ve sanatımıza önemli katkıları olmuştur” dedi.

KATILIM YOĞUN OLDU

AFSİAD’ın Aylık İstişare Toplantısı’na ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Yücel Albay, ATSO Meclis Üyeleri Adnan Demirel, Hüseyin Şehitoğlu, Mehmet Kurşun, Metin İplikçioğlu, Muammer Budan, Mustafa Özer ve Tufan İplikçioğlu ile ATSO Disiplin Kurulu Başkanı Şuayp Demirel de katıldı. Toplantı da AFSİAD bünyesine yeni katılan 17 yeni üyeye rozet takıldı. Toplantı Ersin Özince’ye hediye takdimi ve  toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Kurucu Başkanı Hüsnü Serteser, AFSİAD tarafından Akrones Otel’de düzenlenen Aylık İstişare Toplantısı’na katıldı. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye İş Bankası’nın eski Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin de iştirakiyle düzenlenen toplantıda konuşan Serteser, “1991 yılında, bir avuç arkadaşımla kurduğumuz, bugün neredeyse 100 kişiye ulaşan ve Afyonkarahisar’ın ekonomisine büyük ölçüde yön veren AFSİAD’ın bu toplantısında Sayın Ersin Özince’yi ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Sayın Özince, 1998’den 2011 yılına kadar İş Bankası Genel Müdürlüğü, 2011’den 2019 yılına kadar İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Türkiye İş Bankası, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çok anlamlı bir günde, 26 Ağustos 1924 yılında kurulmuş bir bankadır, ilk ulusal bankamızdır. 1 milyon liralık sermaye ile kuruldu, şu an 5 milyar TL’lik bir sermaye, yaklaşık 30 milyar TL’lik piyasa değeri olan, 300’e yakın iştiraki bulunan bir büyük bankadır. Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren sanayimize, kültür ve sanatımıza önemli katkıları olmuştur” dedi.

Serteser, Türkiye İş Bankası tarafından düzenlenen “İş’te Buluşmalar” toplantılarının son derece yararlı olduğunu, 2011 yılında da bu toplantının Afyonkarahisar’da düzenlendiğini kaydetti.

AFSİAD’ın Aylık İstişare Toplantısı’na ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Yücel Albay, ATSO Meclis Üyeleri Adnan Demirel, Hüseyin Şehitoğlu, Mehmet Kurşun, Metin İplikçioğlu, Muammer Budan, Mustafa Özer ve Tufan İplikçioğlu ile ATSO Disiplin Kurulu Başkanı Şuayp Demirel de katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyiki varsınız
İyiki varsınız
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız