PAZAR YERİ MAHKEMELİK

Kurulan semt pazarlarında pazarcılık yapan esnafın üyesi oldukları Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök 1 Ocak 2020 tarihinde hizmete giren Mareşal Fevzi Çakmak Pazarını mahkemeye götürdü. Belediye’ye İdari Mahkemede dava açan Oda Başkanı Veysel Gök’ü bilgi almak için telefon ile defalarca aramamıza rağmen cevap vermeyip geri dönüşte yapmadı.

PAZAR YERİ MAHKEMELİK
PAZAR YERİ MAHKEMELİK Admin
Bu içerik 880 kez okundu.

PAZAR YERİ MAHKEMELİK

Kurulan semt pazarlarında pazarcılık yapan esnafın üyesi oldukları Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök  1 Ocak 2020 tarihinde hizmete giren Mareşal Fevzi Çakmak Pazarını mahkemeye götürdü. Belediye’ye  İdari Mahkemede dava açan Oda Başkanı Veysel Gök’ü bilgi almak için telefon  ile defalarca aramamıza rağmen cevap vermeyip geri dönüşte yapmadı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek seçim öncesinde Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle muhtarı ve vatandaşların “Pazar Yeri” istiyoruz talepleri karşısında mahalle halkına Pazaryeri sözü vermiş,  sözünüde  2020 yılının ilk gününde gerçekleştirmişti.  Pazar yerinin açılışını Mahalle Muhtarı Münevvere Aydoğmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Belediye Meclis üyesi Hüseyin Koca, Zabıta Müdürü Murat Gürcan, Fen İşleri Müdürü Kubilay Akın, Sebzeciler Oda Başkanı Veysel Gök, Giysiciler Oda Başkanı Hüseyin Karnıbüyük, Belediye çalışanları pazarcı esnafı ve mahalle halkının katılımı ile gerçekleştirmişti. Mahalle muhtarı ve vatandaşar Başkan Zeybek’e  mahallelerine kazandırdığı Pazar yeri için teşekkür etmişlerdi.

YARGIYA BAŞVURDU

Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde Çarşamba günleri kurulan  Pazaryeri ile ilgili olarak  Afyonkarahisar İdari Mahkemesine dava açan Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, davaya gerekçe olarak uygun bir şekilde yer dağıtımı yapılmadığı üyeleri  arasında haksız rekabet ortamı oluştuğundan dolayı mı ?  yapılan düzenlemenin iptal edilmesi yönündemi yoksa başka bir gerekçe ile mi  dava açtığı bilgisine ulaşmak için kendisine defalarca telefon ile aramamıza rağmen cevap vermediği gibi, bize de dönüş yapmadı. ODAK ÖZELHABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temizlik çalışmaları sürüyor
Temizlik çalışmaları sürüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor
Su sıkıntısı öngörülmüyor