AFYON İÇİN KOŞTURUYORLAR

Afyonkarahisar’da kurulması planlanan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi için çalışmalar gece gündüz devam ediyor. TOBB’da gerçekleşen önemli toplantıdan sonra yeni üst düzey bir toplantı daha yapıldı.

AFYON İÇİN KOŞTURUYORLAR
AFYON İÇİN KOŞTURUYORLAR Admin
Bu içerik 926 kez okundu.

AFYON İÇİN KOŞTURUYORLAR

Afyonkarahisar’da kurulması planlanan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi için çalışmalar gece gündüz devam ediyor. TOBB’da gerçekleşen önemli toplantıdan sonra yeni üst düzey bir toplantı daha yapıldı

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun başkanlık ettiği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in yer aldığı heyet, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ve Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sönmez’i makamlarında ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar’da kurulması planlanan Afyonkarahisar Sağlık Endüstri Bölgesi ile ilgili fikir teatisinde bulunuldu.

TOBB’DA YER ALSIN

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof.Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, yine geçtiğimiz günler içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nu ziyaret etmişti. Afyon Heyeti ve Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar’da hayata geçirilmesi planlanan Termal Kent’in Sağlık Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesi için kurulması öngörülen yönetici şirkette TOBB’un da yer alması hakkında istişarede bulunmuştu.

BÜYÜK BİR YER AYRILDI

Afyonkarahisar‘da sağlık endüstri bölgesi için 750 bin metrekarelik yer ayrıldı. Yatırım planlaması ilk aşamada 250 milyon dolar, toplam yatırım bir milyar dolara çıkacak. Bölgede 3 bin kişiye kadar rehabilitasyon hizmeti verilecek yer planlanıyor. Her türlü rehabilitasyon hizmeti burada sunulacak. Çalışmalar son aşamaya doğru ilerliyor. Kısa sürede ilimize kazandırılması planlanıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı