Koyuncu icraatlarını anlattı

Emirdağ Belediye Başkanlığı tarafından aylık düzenli olarak yapılması kararlaştırılan “Basın Bilgilendirme Toplantısı”nın ilki Emirdağ Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Koyuncu icraatlarını anlattı
Koyuncu icraatlarını anlattı Admin
Bu içerik 969 kez okundu.

Koyuncu icraatlarını anlattı

Emirdağ Belediye Başkanlığı tarafından aylık düzenli olarak yapılması kararlaştırılan “Basın Bilgilendirme Toplantısı”nın ilki Emirdağ Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede yayın yapan yerel gazeteciler ve sosyal medya habercileri ile aylık basın toplantısı düzenledi.Toplantıda ilk olarak Belediye Başkanı Serkan Koyuncu yapılan çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu.

DEPREMZEDELERE YARDIM

Elazığ ve Malatya da yaşanan deprem nedeniyle mağdur olan vatandaşlara yardım elini uzatan Emirdağlılara teşekkür eden Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Geçtiğimiz hafta Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere, geçtiğimiz gün Van’da çığ altında kalıp hayatlarını kaybedenlere ve yine uçak kazasında hayatını kaybedenlere Cenab-ı Hakk’tan rahmet diliyorum. Tabi zor günlerden geçiyoruz. Devletimiz büyük, devletimiz güçlü elhamdülillah bu noktada da devletimiz gücünü gösterdi. Emirdağ halkımızözellikle Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden dolayı nasıl bir güç birliği içinde olduğumuzu, nasıl büyük güçlü bir ilçe olduğumuzu elimizi uzattığımız yardımlarla gösterdik. Emirdağ çapında düzenlediğimiz yardım kampanyasında gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından iki buçuk tır yardım toplandı. Bu noktada yardım yapan hemşehrilerime, özellikle buradan oraya kadar hiçbir masraf almadan ulaştıran taşımacılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

50 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Bursa Merkezli bir firmanın Emirdağ Organize Sanayi Bölgesi’ne dondurulmuş gıda üzerine 50 milyon Euro’luk yatırım yapacağını söyleyen Başkan Koyuncu, burada ilk etapta yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceğini ifade etti. Başkan Koyuncu, “Emirdağ ve bölgesinin ekonomisine ciddi bir yatırımı Emirdağ’ımıza kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz.FineFoodadlı Bursalı firma bildiğim kadarıyla yaklaşık 64 ülkeye ihracat yapıyor. Bu firma aynı zamanda ulusal büyük marketlerin, GATA, Devlet Hastaneleri, Cumhurbaşkanlığı makamı ve tüm havaalanlarının tedarikçisidir. İlk etapta 50 milyon Euroluk Emirdağ’ına yatırım yapıyor. 200’den fazla eleman çalıştıracak. Ve burada işsizliğin ciddi anlamda önüne geçecektir. Geçen hafta firmayla nihai sözleşmemizi imzaladık, yer tahsisini de yaptıkve nasip olursa Mart ayı içinde kazmayı vuruyorlar. Bu yatırım çok önemli bir yatırım bunun Emirdağ halkı tarafından bilinmesi çok önemlidir” diye konuştu.

 “BELEDİYE YENİ BİNASINA TAŞINACAK”

Belediye binasını yaklaşık 2 ay içinde yeni binasına taşıyacaklarını da belirten Başkan Koyuncu, Kültür Evi’ni yapıp Emirdağ’a kazandıracaklarını söyledi. Başkan Koyuncu, “Yeni Belediye binasıyla ilgili bizler kendi ekiplerimizle beraber işin kaba kısmının tamamını bitirdik. Geri kalan ince inşaatı ve geri kalan kısmın ihalesini açtık. Pazartesi ihalesi yapılacak, yeri teslim ettikten sonra 43 içinde inşallah yeni bina tamamlanacak ve bize teslim edecekler. Biz de 2 ay içinde yeni Belediye binamıza taşınacağız. Kültür Evi, Emirdağ’ımızın bana göre herkesin yapmak istediği ama bir türlü yapamadığı bir olaydı. Eski adıyla İnkilap İlkokulunun binasının 20 yıllığına tahsisini aldık. Emirdağ Belediyesi Kültür Müdürlüğünü de o binaya taşıyoruz. Böylece binamız yaşasın, gelen-giden eksik olmasın” diye konuştu.

“HİÇ KİMSEYİ İŞTEN ÇIKARMADIK”

Emirdağ Belediyesinde çalışan hiç kimseyi işten çıkarmadıklarını vurgulayan Başkan Koyuncu, “Burada herhangi bir siyasi görüş ayrımı yapmadık bunun böyle bilinmesini istiyorum” dedi. Sözleşmeli personel konusuna da açıklık getiren Başkan Koyuncu, “Biz kimseyi işten çıkarmadık, önce onu belirteyim. Sadece iki personelimiz (biri 2 yıllık işletme, diğeri 2 yıllık pazarlama mezunu) belediyemize sözleşmeli eğitmen alınmışlar. İç denetim yaptırdık, denetmen arkadaşımız acilen bu iki kişinin sözleşmesinin sonlandırılmasını istedi. Biz de acilen sözleşmelerine son verirken dedik ki; aynı maaşla şirket üzerinden çalışın. Hayır dediler. Bunlar 11. ayda çıktı. Diğer 8,9 kişiyi biz işten çıkarmadık. Bu arkadaşlara 1 yıllık sözleşme yapılıyor, biz 1 yılın sonunda bu arkadaşlara ihtiyacımız olmadığı için yeni sözleşme imzalamadık. Sebebi de şu; eğitmene ihtiyacım yok, çünkü artık okulum yok, dershanem yok. İhtiyacımız olan personellerle de sözleşmelerimizi yeniledik. Burada herhangi bir siyasi görüş ayrımı yapmadık bunun böyle bilinmesini istiyorum. İhtiyacım olmayan personellerle de sözleşme imzalamadık. 83 milyon 153 bin yeni nüfusumuz. 83 milyonun vebalini ben nasıl üstleneyim? Bir kardeşimiz de kendiliğinden istifa etti. Burada bir adaletsizlik olduğunu düşünmüyorum. Burada adaletsizlik nerede varsa bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.  Bizim yeni aldığımız sözleşmeli personel de yok. İlerde ihtiyaç olur mu olmaz mı bilemiyorum” dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor