Sağlığın üniversitesi AFSÜ

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılarak 18 Mayıs 2018 yılından itibaren ilimizde hizmet vermeye başlayan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi yönetimi üniversiteyi yenilemeye devam ediyor

Sağlığın üniversitesi AFSÜ
Sağlığın üniversitesi AFSÜ Admin
Bu içerik 3072 kez okundu.

Sağlığın üniversitesi AFSÜ

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden ayrılarak 18 Mayıs 2018 yılından itibaren ilimizde hizmet vermeye başlayan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi yönetimi üniversiteyi yenilemeye devam ediyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilimizin dışında çevre illerede hizmet vermeye devam ediyor. Üniversitenin tarihçe bölümünde ilginç tespitlerde bulunuldu. İşte o yazı, “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ),nitelikli sağlık personeli yetiştirerek ülkemizin sağlık hizmet sunumuna katkıda bulunmak, sağlık alanında bilimsel çalışmalar yapmak ve sağlık teknolojisi ve ilaç üretimine katkıda bulunmak amacıyla, sağlık temalı bir Üniversite olarak 18 Mayıs 2018 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesinden ayrılarak kurulmuştur. Bu kapsamda AFSÜ genç bir üniversite olarak bünyesinde köklü fakültelere sahip olan ender kurumlardan biridir. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ), dört fakülte, üç meslek yüksekokulu ve lisansüstü eğitim enstitüsü ile geleceğin hekim, diş hekimi, uzman hekim, uzman diş hekimi ve diğer sağlık profesyonellerinin yetiştirildiği sağlık temalı bir üniversitedir”

TÜRKİYE’DE İLK SIRALARDA

Afyonkarahisar’ın alternatif turizm çeşitliliği bakımından Türkiye’de ilk sıralarda yer aldığının belirtildiği tarihçede, “AFSÜ, sağlık temalı üniversiteler arasında coğrafi olarak avantajlı bir konumdadır. Kampüsümüzün bulunduğu Afyonkarahisar ili, Batı Anadolu’nun ortasında, kavşak noktasında yer almakta olup; jeotermal kaynaklar, ulaşım olanakları, doğal bitki örtüsüve konaklama tesisleri bakımından son derece önemli bir potansiyele sahiptir.Afyonkarahisar, 25.000’i aşan yatak kapasitesi, 170’i aşan konaklama tesisi ve yıllık 1 milyona varan turist sayısı ile alternatif turizm çeşitliliği bakımından Türkiye’de ilk sıralarda yerini almaktadır. AFSÜ Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde insan sağlığına yönelik tedavi yöntemleri güncel bilimsel veriler ışığında uygulamaktadır. Ayrıca GETAT Merkezimizde geçmişi insanlık tarihi kadar eski olan geleneksel ve tamamlayıcı tıp kapsamındaki uygulamalar yapılmaktadır. AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde; tedavi amaçlı termal tedavi ve rehabilitasyon havuzları bulunmaktadır. Yüzyıllardır geleneksel olarak uygulanan kaplıca tedavileri, alanında uzman olan öğretim üyeleri, fizyoterapistler ve fizik tedavi teknikerleri eşliğinde bilimsel olarak uygulanmaktadır. Felçli hastalar, ortopedik ameliyat geçirmiş hastalar ve yoğun rehabilitasyon gerektiren hastalar, termalsuların tedavi edici etkilerinden faydalandırılmaktadır.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Tarihçede, “AFSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü ile Atatürk Sağlık Meslek Yüksekokulu fizyoterapi bölümü öğrencilerimiz kaplıca tedavileri konusunda eğitim almakta ve staj yapmaktadır. Termal sağlık turizmi ile konaklamalı yaşlı bakım merkezlerinde verilecek olan hizmet kalitesinin arttırılmasında önemli bir rolü olan yaşlı bakım teknikerlerinin eğitimi Üniversitemiz bünyesinde verilmektedir. Afyonkarahisar’ın, Batı Anadoluda yolların kavşak noktasında yer alması nedeniyle sıkça karşılaşılan trafik kazaları sonrası travma hastalarına, yaralılara, kalp ve damar cerrahisi, göğüs cerrahisi, beyin cerrahisi ve ortopedi vakalarına, AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi uzmanları tarafından profesyonel acil sağlık hizmetleri de sunulmaktadır. AFSÜ, büyükşehirlerden sonra en fazla nüfusa sahip il olan Afyonkarahisar’da 3. Basamak sağlık hizmetini haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz olarak sunmaktadır. Sağlığın üniversitesi AFSÜ, yaşamınız boyunca sağlık sorunlarınızı çözmek için her zaman yanı başınızda olacaktır”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor