Başkan Zeybek’e tam destek

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Şehitler Takvimi üzerinden, gündemi meşgul eden açıklamalara ilişkin Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e büyük destek geldi.

Başkan Zeybek’e tam destek
Başkan Zeybek’e tam destek Admin
Bu içerik 670 kez okundu.

Başkan Zeybek’e tam destek

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Şehitler Takvimi üzerinden, gündemi meşgul eden açıklamalara ilişkin Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e büyük destek geldi.

Şehit Aileleri, Gaziler, Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Yusuf Aytaç Hürkal, Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Üyesi  Ali Zengin ve STK Platformu Üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. 

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Ziyarette konuşan Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Üyesi  Ali Zenkin, Şehitlik ve Gazilik unvanları üzerinden yapılan istismarı kabul etmediklerini söyledi. Şehitlik kavramının incitildiğine dikkat çeken Ali Zengin, Şehitlik kavramının dezenformasyona uğratılmasını şiddetle kınadıklarını söyledi. Belediye’nin Şehit Ailelerine ve Gazilerimize yönelik yaptığı çalışmaların ortada olduğunu aktaran  Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Platformu  Üyesi Ali Zengin “Şehitlik kavramını kendi inhisarına almak isteyenler ve bu kavram üzerinden kendi siyasi istikballerini oluşturmak isteyenler, devletimizin yetkililerinin bu şekilde itham edenler son derece yanlış bir davranış  içerisinde olmuşlardır. Bu konuda bütün STK’lar olarak Belediye Başkanımıza destek verdiğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi.

“İTHAMLARI KABUL EDEMEYİZ”

Yaşanan gelişmelerden duyduğu üzüntüyü dile getiren Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Yusuf Aytaç Hürkal  ise Şehitler Takvimi’nin son 10 yıldır Afyonkarahisar Belediyesi tarafından basıldığını hatırlattı. Takvimin kimsenin tekelinde olmadığını söyleyen Yusuf Aytaç Hürkal, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Belediye’ye yönelik yapılan açıklamaların maksadını aştığını söyledi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Yasin Çubuk'un babası Lokman Çubuk, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in her zaman yayında olduklarını ifaderek oğlunun geçen yıl şehit olduğunu hatırlattı. Lokman Çubuk,  Başkanımıza yönelik yapılan haksız eleştirinin uygunsuz olduğunu  kaydetti. Şehit Jandarma Uzman Çavuş  Ramazan Emet'in babası Rüstem Emet ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini söyleyerek Afyonkarahisarlılar’ı temsil eden bir Belediye Başkanı’nın şahsına yapılan ithamları asla kabul etmediklerini ifade etti. Mehmet Ali Kumalar ise Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e yönelik eliştirilere tepki gösterekek "Başkanımın yayındayım. O dürüst bir insan" diye konuştu.

“BEDELİNİ HUKUK ÖNÜNDE ÖDEYECEK”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise kendisini ziyarete gelen şehit aileleri, gaziler ve STK Platformlarına ayrı ayrı teşekkür etti. Şehitler Takvimi üzerinden Belediyeye ve kendisine yönelik gündemi meşgul eden açıklamaları yapanlarla hukuk önünde hesaplaşacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Haddini bilmez birisinin Belediye’nin önüne gelerek siyah çelenk koymasını asla kabul edemeyiz. Kendisini Şehit ve Gazilerimizin tek temsilcisi zanneden o şahsı o şekilde konuşturanın da kim olduğunu çok iyi biliyorum. O şahsı figüran olarak kullanacaklarına yürekleri yetiyorsa kendileri çıksın, kendileri konuşsunlar” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi