2 sanığa tahliye

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti tutuklu yargılanan 2 sanığı tahliye etti.

2 sanığa tahliye
2 sanığa tahliye Admin
Bu içerik 1688 kez okundu.

2 sanığa tahliye

Haklarında  silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin  yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti  tutuklu yargılanan  2 sanığı tahliye etti.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  devam edildi. Görülen 22  duruşmada  yedi  tutuklu, 16   tutuksuz  olmak üzere 23 kişi  yargılandı.  Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katılırdılar. Dünkü duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklar savunmalarını yaparak  suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler.  Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

2 Beraat kararı

 Tutuksuz  olarak yargılanan Osman Şahin ile Fahrettin Mermer haklarında açılan davada suçsuz olduklarını beraatlerini istediler. Mahkeme heyeti sanıkları delil yetersizliğinden beraatlarine karar verdi. Tutuksuz yargılanan diğer sanıkların duruşmaları ileri tarihlere ertelendi. Tutuksuz olarak yargılanan ve etkin pişmanlık hukumlerinden yararlanan Esra Kozluca 1 yıl 8 ay 18 gün, Bilal Dorun 1 yıl 10 ay 15 gün ve tutuklu olarak yargılanan Vildan Küçüközel 1 yıl 8 ay 18 gün ceza alarak tahliye olurken mahkeme heyeti hükmün açıklanmasını geriye bırakılmasına karar verdi. Tutuklu yargılanan Semra Alkan 6 yıl 3 ay ceza alırken tutuklu yargılanan Abdullah Büyükbiber tahliye oldu.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eş zamanlı operasyon
Eş zamanlı operasyon
Çöl’ü ziyaret ettiler
Çöl’ü ziyaret ettiler