HADDİNİ BİL BAŞKAN

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Şehitler Takvimi yayınlanmasına tepki gösteren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı haddini aşan ifadeler kullandı.

HADDİNİ BİL BAŞKAN
HADDİNİ BİL BAŞKAN Admin
Bu içerik 1386 kez okundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya büyük tepki;

HADDİNİ BİL BAŞKAN

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Şehitler Takvimi yayınlanmasına tepki gösteren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı haddini aşan ifadeler kullandı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından bastırılan 2020 yılı Şehitler Takviminin tanıtımı Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yasin Evcin Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner ve Şehit Ailelerinin katılımıyla Başkanlık makamında düzenlenen programda yapılmıştı. Takvim tanıtımından bir gün sonra ise Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı bu duruma tepki gösterdi ve bazı gazi ve şehit ailelerini alarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i protesto ederek Belediyeye üzerinde “Üzgünüz” yazılı bir siyah çelenk bıraktı.

Afyonkarahisar Belediyesi önünde bir basın açıklamasında bulunan Kumartaşlı’nın haddini aşan ifadeleri büyük tepki topladı, Belediye’nin hazırladığı takvimi çok ağır eleştiren Kumartaşlı, “Afyonkarahisar Belediyesi bir takvim basmıştır. Bu takvim 10 yıldır şehitler takvimi olarak yayınlanıyor. Şimdi ise bu takvim Mehmet Zeybek takvimi olarak yayınlanmıştır. Bu takvim 10 yıldır Türk Bayrağı ile yayınlanırken Mehmet Zeybek, Türk Bayrağı’nı kendi resmine tercih etmiştir. Başkan Zeybek yalan söylemiştşr, Başkan Zeybek hırsızlık yapmıştır” dedi.

Konuşmasında başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasin Evcin’i de hedef alan Kumartaşlı, “Devletin birimi olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de yalana ortak olmuştur. Zeybek’i şikâyet ediyorum. Emek hırsızlığı yaptılar. Şehitlerimizi siyasete alet ettiler. Bizim hazırladığımız takvimde tüm şehitlerimizin fotoğraflarında ay yıldız vardır. Ama belediyenin tasarladığı takvimde ay yıldız kaldırılmıştır. Sizin ay yıldızla ne derdiniz var? Ben 310 şehit ailesinin temsilcisiyim” dedi.

Kendisine mobbing uygulandığını da dile getiren Kumartaşlı, “Dernek başkanlığından beni aldıracakmış. Derneği lav edecekmiş. Afyonkarahisar’da demokrasi yok. Eski terör örgütünün taktiklerini kullanarak AK Parti İl Başkanı bana tehdit gönderiyor” dedi. Kumartaşln’nın konuşması süresince sıklıkla “Başkanlıktan beni aldıracamlarmış2 ifadesini kullanması ise, “Bu tepki başkanlık derdi mi, kotluk meselesi mi? Takvim bahanesiyle kendi başkanlığını sağlama almaya çalışıyor gibi bid görüntü var” yorumlarına sebep oldu.

Yaşanan bu gelişmelerde sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı’ya bir çok kesimden sert tepki geldi. “Dernek Başkanı haddini aşmıştır. Bizim canımız ciğerimiz olan gazilerimizi ve şehit ailelerini kullanarak böyle bir açıklama yapma cüretini bu kişi nereden bulmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Afyonkarahisar’da temsilcisi olan AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Sezen’e, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasin Evcin’e iftira atan böyle bir kişi Şehit Alilerimizi ve Gazilerimizi temsil edemez. Hiç kimsenin Belediye Başkanına hırsız deme hakkı yoktur. Senin derdin ne Bayrak, nede takvim, senin derdin koltuk sevdası. Afyonkarahisar’da demokrasi olup olmayacağını bu başkan mı biliyormuş. Sen Şehit Ailelerimizi ve Gazilerimizi devletimize karşı kışkırtamazsın”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı