Deprem değil bina öldürür

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği haftalık basın toplantısında, “Elazığ, Malatya ve civar illerde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve Türk Milletine baş sağlığı dilerim”

Deprem değil bina öldürür
Deprem değil bina öldürür Admin
Bu içerik 548 kez okundu.

Deprem değil bina öldürür

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği haftalık basın toplantısında, “Elazığ, Malatya ve civar illerde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve Türk Milletine baş sağlığı dilerim”

Basın toplantısında Elazığ depremine değinen İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, “Her deprem felaketinden sonra insanlar  üzülürler etkili ve yetkililerimiz,halkla birlikte ağlar üzülür bir süre sonra acılarla birlikte alınacak önlemlerde unutulur. Ta ki ikinci bir depreme kadar konuşulmaz bile. Hatta iktidar sahipleri ve  yapıların sağlamlığından sorumlu olan kurum, kuruluş ve kişiler işlerini yeterince takip ve kontrol dahi etmezler. Deprem doğal afettir. Dünya var olduğundan beri depremler yaşanmaktadır. İnsan aklı olan bir varlıktır. Yaşamını biraz da aklını kullanarak devam ettirmektedir. İnsanların bina içinde kalıp ölmelerine deprem değil, eksik malzemeli, kontrolsüz yapılar sebep olmaktadır”

HESAP VERMEK ZORUNDALAR

İl Başkanı İnkaya, “Yapıların sağlamlığından kanuna yönetmeliğe genelgeye göre sorumlu olan kurum ve kuruluşlar görevlerini titizlikle yaparken yoruluyorlar. Kontrolörler inşaat sahiplerinin binayı ucuza mal etme arzuları karşısında çok yoruluyorlar biliyoruz. Vicdanlı her denetmen görevini yapmaya çalışıyor. Ancak seçimlerden önce iktidarlar oy kaygısıyla imar afları çıkarıyorlar. İmar affında o güne kadar verilen sağlam yapı mücadeleleri boşa gitmektedir. Kanuna uyarak yapı yapanla uymadan yapanlar bir olmaktadır. Vergi affı imar affı gibi dürüstü, doğruyu ezen aflar hukuk devletine yakışmaz. Bu gün depremlerden korkarak uyuyamıyorsak denetimsiz yapılar ve İktidarların oy kaygısıyla çıkardıkları imar aflarındandır. Eğer bu imar afları durdurulmaz yapıları denetlemekten sorumlular görevlerini yapmazlarsa depremde ölenlerin hesabını vermek zorundadırlar”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı