Karda futbol keyfi

Geçtiğimiz günlerde yağan kar yağışı sonrasında hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında olması nedeniyle yağan kar günlerdir erimedi. 1967 Afyon Gençlik kulübünün U 10, 11, 12 ve 14 yaş grubunda yer alan geleceğin futbolcu adayları zemini kar ile kaplı sahada antrenörleri Turan Saltık nezaretinde keyifli idman yapmanın tadını çıkardılar.

Karda futbol keyfi
Karda futbol keyfi Admin
Bu içerik 548 kez okundu.

Karda futbol keyfi

Geçtiğimiz günlerde yağan kar yağışı sonrasında  hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında olması nedeniyle yağan kar günlerdir erimedi. 1967 Afyon Gençlik kulübünün U 10, 11, 12 ve 14 yaş grubunda yer alan geleceğin futbolcu adayları zemini kar ile kaplı sahada antrenörleri Turan Saltık nezaretinde keyifli idman yapmanın tadını çıkardılar.

Bir çok aileler yağan kar sonrasında çocuklarını sokağa çıkartmazken Afyonkarahisar’da  geçtiğiimiz günlerde yağan yoğun kar sonrasında 1967 Afyongençlikspor Kulubünün alt yapı oyuncuları zemini kar ile kaplı sahada idman yapmanın keyfini yaşadılar. Kar üzerinde idman yapan futbolcular oynanan çift kalede zaman karın acizliğine yakalansalarda karla kaplı sahada futbol oynayarak tecrübe edindiler.

FAYDASI VAR

Kar ile kaplı sahada idman yapmanın futbolcuya yararlı olduğunu belirten antrenör Turan Saltık, “Maalesef toplumda yanlış bir algı var. Alt yapılarda futbol oynayan çocukların anne ve babaları yağmurlu, karlı ve oğuk havalarda çocuklarını idmanlara hasta olur düşüncesi ile göndermiyorlar. Oysa  idman yapan çocukların vücutları  yağmurlu, karlı ve soğuk havalarda yaptıkları idman ile direnç kazanır. Hastalıklara karşı daha dirençli olurlar. Kar ile kaplı zeminde yaptığımız idman çok verimli geçti. Öğrencilerim kar üzerinde futbol oynamanın güçlüğünü öğrenmiş oldular” dedi.  Küçük yaşta kar üzerinde futbol oynamanın zevkini yaşayan geleceğin futbolcu adayları  önce kendi aralarında daha sonrada antrenörleri Turan Saltık’ı kar topuna tuttular.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi