CHP ‘de 5 aday!

CHP Afyonkarahisar’da ilçelerin kongreleri tamamlanırken, gözler hafta sonunda yapılacak olan merkez ilçe kongresine çevrildi. Şubat ayında gerçekleşecek il kongresi öncesinde il başkanlığı için 5 kişi aday adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

CHP ‘de  5 aday!
CHP ‘de  5 aday! Admin
Bu içerik 1929 kez okundu.

CHP ‘de  5 aday!

CHP Afyonkarahisar’da ilçelerin kongreleri tamamlanırken, gözler hafta sonunda yapılacak olan  merkez ilçe kongresine çevrildi. Şubat ayında gerçekleşecek il kongresi öncesinde il başkanlığı için 5 kişi  aday adayı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisinde  ülke genelinde  kongre takvimi devam ediyor. Bu  kapsamda Afyonkarahisar’da ilçelerdeki kongreler tamamlandı.  Delegeler ilçe ve il kongresini bekliyorlar.

ADAYLARIN ÜÇÜ AVUKAT

Şubat ayında gerçekleyecek olan il kongresinde başkanlık için aday adayı sayısı beşe yükseldi. ODAK’ın edindiği bilgilere göre mevcut  başkan Nevzat Ercan ile birlikte Av. Ramazan  Akgöz, Av. Umut  Kılıç, Av. Ertuğrul Yılmaz eski il başkanlarından Yalçın Görgöz’ün  CHP il Başkan aday adayı olarak seçim çalışmalarını sürdürüyorlar.  İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Av. Ertuğrul Yılmaz’ın Bolvadin doğumlu olup Ankara’da  avukatlık mesleğini sürdürüyor. Daha önceden Av. Umut Kılıç’ı destekleyen Av. Ramazan Akgöz ‘ün aralarında yaşanan sorundan dolayı Kılıç’a verdiği  desteğni çekerek kendisi il başkanlığına aday oldu.

MERKEZDE İKİ ADAY

ODAK’ın il başkanlığı için aday bolluğunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Sorusunu cevaplandıran il Başkanı Nevzat Ercan, “Aday adaylarının bolluğu partimize olan güvenden gelmektedir. Üyelerimizin partimize sahiplendiğini gösterir. Şubat ayında yapacağımız kongremizde tüm adaylarımıza başarılar dilerim. Cumartesi günü Afyon lisesi konferans salonunda merkez ilçe kongremizi yapacağız. Kemal Doğan ve Ömer Akyıldız başkanlık için listelerini sunacaklar. Delegelerimiz  kullanacakları oylar ile merkez ilçe başkanımızı belirleyeceklerdir” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İyiki varsınız
İyiki varsınız
Birlikte başaracağız
Birlikte başaracağız