İlçe ziyaretleri sürüyor

Sandıklı ilçesinde incelemelerde ve bir dizi ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı. Vali Mustafa Tutulmaz’a ziyaretlerinde Kaymakam Eflatun Can Tortop ile Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’de eşlik etti.

İlçe ziyaretleri sürüyor
İlçe ziyaretleri sürüyor Admin
Bu içerik 784 kez okundu.

İlçe ziyaretleri sürüyor

Sandıklı ilçesinde incelemelerde ve bir dizi ziyarette bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yetkililerden ayrıntılı bilgiler aldı. Vali Mustafa Tutulmaz’a ziyaretlerinde Kaymakam Eflatun Can Tortop ile Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’de eşlik etti.

Öncelikle Halk Eğitim Merkezi’nde incelemeler yapan Vali Mustafa Tutulmaz, açılan kurslar hakkında bilgiler alarak, kursiyerleri sınıflarında ziyaret etti. Vali Mustafa Tutulmaz, kursiyerlerle kurs hakkında görüş alış verişinde bulundu. Sandıklı ilçesindeki temasları kapsamında yeni Hükümet Konağı ve Belediye binası yapılması planlanan alanda incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, proje ve inşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Vali Mustafa Tutulmaz Sandıklı Belediyesi himayesinde hizmet veren 100 yatak kapasiteli Özel Sandıklı Engelli Bakım Merkezi’ni de ziyaret ederek, merkezde engellilere yönelik verilen hizmetler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yüzde 60’ı erkek, yüzde 40’ı bayan engelli vatandaşlar için hizmet veren merkezde şuanda 40 engelliye bakım hizmeti veriliyor.

600 BİN ÇİÇEK YETİŞİYOR

Vali Mustafa Tutulmaz ziyaretleri kapsamında SANJET A.Ş tarafından hayata geçirilen ve 1000 metrekarelik alanda 600 bin çiçeğin yetiştirildiği Jeotermal Çiçek seralarında incelemelerde bulundu. Jeotermal suyun dönüşünün kullanıldığı ve hiçbir masrafı olmayan çiçek seralarında yılın dört mevsimi çiçek üretilebiliyor. Üretilen çiçekler Afyonkarahisar’ın peyzaj çalışmaları ile ihtiyaç halinde kamu kurum ve kuruluşları ile çevre ilçelere gönderilerek bölgenin bu hizmetten faydalanmasına olanak sağlanıyor. Jeotermal ısınma ile çiçek yetiştirilen seralarda kayısı, erik, şeftali, nektarin üretimi denemelerinin yapıldığı seraları da inceleyen Vali Tutulmaz, üretim hakkında bilgiler aldı. Denemesi yapılan meyvelerin çiçeklenmeleri sağlandı. Üretilen ürünlerin kısa sürede hasadı yapılacak.

SEBZE VE MEYVELER KURUTULUYOR

Jeotermal ısı ile doğal yöntemle meyve sebzelerin kurutulduğu Sebze Meyve ve Gıda Kurutma Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, üretim ve kurutma işleminin aşamaları hakkında bilgiler aldı. Tesise gelen meyveler önce ayıklanıyor, ardından dilimlenerek fırınlama işlemi yapılıyor. Fırınlanan ve jeotermal ısıyla doğal yöntemle kurutulan meyve ve sebzeler piyasaya sunuluyor. Standart ve sertifikalı meyve fidanı olarak 10 bin metrekare alanda 300 bin meyve fidan üretimi yapan İrgeler Fidancılığa ait seralarda da incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, çiftçinin talebine göre fidan üretimi yapılan seralar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. 1940'lı yıllardan günümüze faaliyetlerine devam eden ’İrgeler Fidancılık’ başta aşılı meyve fidanı olmak üzere aşısız tohum anaçlar, klon anaçlar ile üretiminde lider ve yenilikçi bir kuruluş. Firma, yüksek sayıda meyve fidanı üretim kapasitesine sahip bodur, yarı bodur ve  tohum anaçlar üzerine aşılı yeni fidan çeşitleri ile çiftçilere hizmet veriyor. Son olarak çamurdan gelen şifanın adresi Hüdai Kaplıcalarında da incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, çamur banyoları ve hastaların tedavi edildiği alanlarda incelemelerde bulunarak, işleyiş hakkında bilgiler aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT’den büyük destek
PTT’den büyük destek
Ankara’dan selam var
Ankara’dan selam var