MHP istişare eti

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkanları ve ilçe başkanları istişare toplantısının 2.si Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan’ın ev sahipliğinde Dinar İlçesinde gerçekleşti.

MHP istişare eti
MHP istişare eti Admin
Bu içerik 812 kez okundu.

MHP istişare eti

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkanları ve ilçe başkanları istişare toplantısının 2.si Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan’ın ev sahipliğinde Dinar İlçesinde gerçekleşti.

MHP teşkilatı, İlçe de bulunan Suçıkan Parkı’nda MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı karşıladıktan sonra öğle yemeğinde bir araya geldiler. Yemeğin ardından Milletvekili Taytak ve Başkan Sarı Suçıkan Parkı’nda bulunan tarihi müzeyi gezdiler.Milletvekili Taytak ve MHP teşkilatı daha sonra Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Sarı belediyenin çalışmaları hakkında Milletvekili Taytak’a bilgiler verdi. Ziyaretin ardından Belediye meclis toplantı salonuna geçilerek istişare toplantısı yapıldı. İstişare toplantısına Milletvekili Taytak, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan, İl yönetimi, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan, istişare toplantısı için ilçeye gelen tüm partililere teşekkür ederek, toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

MİLLETVEKİLİ TAYTAK’A TEŞEKKÜR

Desteklerinden dolayı Milletvekili Taytak’a teşekkür eden Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Cumhur İttifakı belediye başkanı olduğu için kendisinin şanslı olduğunu söyledi. Başkan Sarı, “Partimizin her ay gerçekleştirdiği istişare toplantısının ikincisi ilçemizde gerçekleşmektedir. Sizleri belediyemizde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Toplantımızın partimize ve ilimize hayırlara vesile olmasını dilerim. Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey sağolsun bizim Ankara ayağımızdır. Kendisi bizim talep ve isteklerimizi geri çevirmiyor ve desteklerini esirgemiyor. Cumhur İttifakı belediye başkanı olmamdan dolayı kendimi şanslı görüyorum. Bizim 4 milletvekilimiz var. Desteklerinden dolayı hepsinden Allah razı olsun diyorum. Dinar için güzel hizmetler yapmaya çalışacağız” dedi.

TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığının düzenlediği istişare toplantılarının devam edeceğini belirten Başkan Kocacan, toplantıya katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Başkan Kocacan, “İstişare toplantılarımız her ay bir belediyemizolmak üzere devam edecektir. Bu toplantılarda teşkilatımız birbirleriyle kaynaşacaklardır. Hem belediye başkanlarımız hemde ilçe başkanlarımız talep ve isteklerini dile getirerek bu toplantılarımızda çözüme kavuşturacağız. Milletvekilimiz Mehmet Taytak Beyde sağolsun Ankara da bizim için elinden gelenin fazlasıyla yapmaktadır. Vekilimizin desteği ile belediyelerimiz her türlü imkanlardan faydalanmaktadır. Ben buradan Vekilimize tekrar teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR DEVLETTİR

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya ve MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan’a ev sahipliğinde dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Mehmet Taytak, istişare toplantısına katılım sağlayan partililerine teşekkür etti.  Dünya genelinde ve coğrafyamızda yaşanan olaylara değinen Milletvekili Taytak, “Dünya, geride bıraktığı 20.yüzyılda ve şu an içinden geçtiğimiz zamanda, baskınların, cinayetlerin, yangınların, terör saldırılarının, çılgın devlet başkanlarının yani büyük bir kaosun, bilinmezliğin içindedir. Bu karışıklığın içinde de tüm ülkelerin gözü bizim coğrafyamız üzerindedir, krizler, savaşlar, taşeron terör örgütleri, petrol, doğalgaz savaşları gibi pek çok olay coğrafyamızda yaşanmaktadır. Türkiye bu süreçte hem batının emperyalist planlarına karşı hem de doğuda batıya uşaklık eden devletlere ve terör örgütlerine karşı çok önemli bir beka mücadelesi vermektedir.  İç ve dış düşmanların yaratmış olduğu sahte algılar, yatırımlara, operasyonlara yapılan karalama kampanyaları, sınırımızda oluşturmak istenilen terör koridoru, İslam coğrafyasında yaşanan mezhep kavgaları karşısında Türkiye hem sahada hem masada ciddi manada gücünü göstermiş, dünyanın en güçlü devletlerinden birisi olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır” dedi.

TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIKTIR

Cumhur İttifakı ile Türkiye'nin önünün açık ve geleceğinin aydınlık olduğunu vurgulayan Taytak, “Türkiye, Cumhur İttifakı ile FETÖ, PKK ve DEAŞ şerrinden milletimizi kurtaracaktır.Komşu coğrafyalarda yaşadığımız son gelişmeler bizlere jeopolitik risklere hazırlıklı olmamız gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye olarak bu riskleri yönetmek ve önleyici müdahaleler için de politikalar geliştirmeye devam etmekteyiz. Türkiye dört bir yandan sıkıştırılan, kuşatılan, hatta stratejik alanlardan soyutlanmaya çalışılan bir ülke konumundadır. Türk vatanının güvenliği, huzuru ve istikrarı için her türlü tedbiri planlayıp devreye almak şarttır. Mesela Libya güvenli ise Türkiye de güvenli olacaktır. Suriye sakinse, Irak sükûnet içindeyse Türkiye’nin tehdit algılamaları zayıflayacaktır. Türkiye; komşu ülkelerin huzurunu, barışını, güvenliğini, siyasi ve toprak bütünlüğünü gözetip bu amacın teminine gayret etmeye devam edecektir. Türkiye, tarihten aldığı sorumluluğu her daim yerine getirmektedir. Mazlum milletlerin umudu olmaya Allah’ın izniyle devam edecektir. Türk ve İslam aleminin bayraktarlığını daha güçlü şekilde sürdürecektir” diye konuştu. Yapılan toplantının ardından Milletvekili Taytak ve beraberindeki heyet ilçede esnaf ve vatandaş ziyaretinde bulundu. Vatandaş ve esnaftan yakın ilgi gören MHP heyeti Milletvekili Taytak’a ve Başkan Sarı’ya talep ve isteklerini ilettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PTT’den büyük destek
PTT’den büyük destek
Ankara’dan selam var
Ankara’dan selam var