Paşa Cami görünmeyecek

Eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban döneminde yapımına başlanan ağaç işlemeli Paşa Camii bitme noktasına geldi. Tamamen ağaçtan el işçiliği ile yapılan caminin güzel görüntüsünü ileri ki yıllarda vatandaşlar göremeyecek.

Paşa Cami görünmeyecek
Paşa Cami görünmeyecek Admin
Bu içerik 969 kez okundu.

Kültürel mirasa sahip çıkma geleneğini bu dönemde sürdüren Afyonkarahisar Belediyesi, tarihi yanlışa son vermek için yıkılan Paşa Camii’ni yeniden inşa ediyor. Hayırseverlerin desteği ile Afyon-İzmir Karayolu çıkışının sol tarafına yapılan Paşa Camii 2 bin cemaat kapasitesi gasilhane, tuvalet, abdest alma yerleri, bayan ve erkek oturma mahalleri, Kur’an Kursu, açık otopark ve sosyal tesislerden oluşuyor.

ÜÇ PARSEL GÖRÜNÜYOR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Paşa Camimizde atalarımızın  yaptığı şekliyle tamamen doğal malzemeler kullanıyoruz. Caminin harcı ecdadımızın kullanmış olduğu Horasan harcından kullanıldı. Ahşapla doğaltaşın çok güzel bir şekilde ortaya çıktığı bir eserimizi  bu yıl içerisinde ibadete açmak istiyoruz.  Ben özellikle caminin tamamlanması için desteklerde bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah camimiz hem kendisi hemde çevre düzenlemesi ile ilimize kazandırılan en güzel eserlerden birisi olacak. İzmir yönünden il merkezine araçları ile gelen vatandaşlar  ana yol üzerine ilerki yıllarda  yapılacak olan bina ve tesisler nedeniyle  maalesef caminin güzel olan  mimarı görüntüsünü göremeyecekler. Zira  caminin ön kısmında ana yola bakan bölümde vatandaşlara ait üç parselden oluşan arsalar bulunuyor” dedi. ODAK’ın yaptığı araştırmada arsa sahipleri arsalarını Afyonkarahisar Belediyesine  bağışlar veya belediye ile anlaşıp başka yerlerden kendilerine teklif edilen arsaları kabul ederlerse bu güzel mimari herkez tarafından rahatça görülebilecek. ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı