Mağdurlar eylem yaptı

Afyonkarahisar’da bir termal tesisin el değiştirmesi sonrası mağdur olduklarını iddia eden bir grup vatandaş, eylem yaptı.

Mağdurlar eylem yaptı
Mağdurlar eylem yaptı Admin
Bu içerik 720 kez okundu.

Termal tesisin önünde toplanan vatandaşlar, tesisin el değiştirmesi sonrası bazı hizmetlerden artık ücretsiz yararlanamadıklarını ileri sürdü. Grup adına açıklama yapan Mustafa Ersoy, “Günlük havuz kullanımları için firma tarafından giriş kartları tanzim edilerek üyelere verilmiş, giriş kartı verilmeyen üyelere de firma tarafından imzalı ve kaşeli olarak kartvizitler verilerek günlük havuz kullanımları sağlanmıştır. Üye olduğumuz tarihten beri ücretsiz olarak istifade ettiğimiz günü birlik kür merkezi ve yüzme havuz kullanımlarının 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle ücretli hale getirileceği, 24 Kasım 2019 ve 24 Aralık 2019 tarihli mesajlarla ve şifahi olarak biz üyelere iletildi”

TAAHHÜTTE BULUNMUŞLAR

Basın mensuplarına konu ile alakalı açıklamada bulunan termal tesisin genel koordinatörü Kasım Korkut, “Buradaki üyelerimizin 5 veya 10 yıllık olmak üzere 1 haftalık devre tatil hakları var. Tesisimizin hamam, havuz gibi haklarından yararlanabiliyorlar. Bu sözleşmeleri de bu kapsam içerisinde ancak bu üyelerimizin talep ettikleri konu şudur; 'Biz bu hamam ve havuzları 365 gün ücretsiz kullanmak istiyoruz' diyorlar. Daha önce buranın işletmecisi olan kişiler bir yerde devremülk satmak için bu taahhütte bulunmuşlar. Biz buraya alırken sözleşmelerine bağlı olarak devraldık. Sözleşmelerinde öyle bir hakları yok. Dolayısıyla dedik ki kendileri -biz sizlere bu şekilde kullandıramayız" ifadelerini kullandı.

MAĞDURİYET YAŞANMASIN

Üyelerinin hemen hemen tamamı ile görüştüklerini ve durumun makul karşılandığını söyleyen Korkut, "Şuan üyelerimizin ilk bölümü isteğimizi kabul ederek gelmeye başladı. Ancak çok küçük bir grup buna karşı çıktı. Biz de bu konudaki itirazlarınızı devletimizin hakimlerine savcılarına iletebilirsiniz dedik şu an zaten mahkemelik bir durum var. Bir hafta içerisinde çözülecek. Onlar da zaten bu hakların olmadığını biliyorlar. Bence amaçları kamuoyu oluşturup baskı kurmak için buraya geldiler. Bizler hak aramalarını makul karşılıyoruz. Belli ölçüler içerisinde haklarını arayabilirler. Şeriatın kestiği parmak acımaz. Mahkemelerimiz ne karar verirse versin saygılıyız ve verdikleri karar şeklinde hareket ederiz. Hiçbir üyemizin mağdur olmasını istemeyiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı