Spor Basını bir araya geldi

Afyonkarahisar’da yayın yapan gazetelerin spor müdürleri ve ulusal basın temsilcileri Erenler’de bulanan Jardin Kafe’de bir araya gelerek sezonun geride kalan ilk yarılarını değerlendirdi

Spor Basını bir araya geldi
Spor Basını bir araya geldi Admin
Bu içerik 693 kez okundu.

Türkiye Spor Yazarları İl Temsilcisi Nadir Güzbey başkanlığında yapılan toplantıya Gazete3 Spor Müdürü Salih Özkılınç, Kanal3 Spor Sorumlusu Mustafa Bayer, Türkeli Gazetesi Spor Muhabiri Cumhur Bursalıoğlu, Kocatepe Gazetesi Spor Muhabiri Ali Fuat Güçlüer, Anadolu Ajansı’ndan Arif Yavuz, Karahisar TV’den Hüdayi Acar katıldı. Toplantıda sezon başından bu yana takımların izlediği başarı grafiği, ilde yapılabilecek spor organizasyonları, bazı branşlarda alınan ve alınamayan başarılar konuşulurken, çevre illerin de spor anlamında büyüyen Afyonkarahisar’ı örnek alması konuları da ele alındı.

Özellikle geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin, teknolojik ve bağımlılıktan uzaklaşmasını sağlayacak spora yönlendirilmesi gerektiği toplantıda ele alındı. Toplantıda çocukların, gençlerin Okul sporları ve okullardaki spor kulüplerinin canlandırılarak spor yapmaları işlendi. Okul sporlarının gerilemeye başladığı Afyonkarahisar’da ne gibi çalışmalarla çocuklar spora çekilebilir, okul sporları ve spor kulüpleri nasıl daha canlı hale gelir konuları da toplantı da işlendi.

Toplantı sonrası Nadir Güzbey, “Spor tesislerinde basına ayrılan bölümlerin yönetim ve denetimi TSYD’ye ait. Bizlerde müsabaka alanlarında görev alacak basın mensuplarının görevlerini en iyi şekilde yapmaları için gerekli önlemleri alacağız.” Dedi.

Güzbey ayrıca, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kötü alışkanlıklar ve teknolojik bağımlılıktan uzak tutmak için spora yönlendirmemiz gerekiyor. Özellikle ilimizdeki 2020 sevgi temasını güçlendirecek spor projelerine çalışılması gerekiyor.” ifadesine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı