Deve hayran bıraktı

DEMMAK tarafından üretilen araca hayran kaldığını söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Aracı da kullanma fırsatım oldu. Gerçekten çok güçlü bir araç. Bunu tek başına sanayicilerimiz, sıfırdan tasarlayıp ürettiler. Gördüğünüz gibi bize de kullanarak gururlanmak düşüyor

Deve hayran bıraktı
Deve hayran bıraktı Admin
Bu içerik 782 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi ile İscehisar’daki firmaları ziyaret etti. Bakan Varank, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan DEM-MAK’ı da ziyaret ederek, şirket tarafından üretilen ve Türkiye’nin ilk yerli üretim kaya kamyonu olan Deve’yi test etti. Varank ayrıca saatte 50 bin maden suyu üretimi yapan Avşar Maden Suyu Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.  Bakan Varank, incelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Gururlandık

Bakan Varank, DEMMAK tarafından üretilen ilk yerli kaya kamyonu hakkında konuşarak “Türkiye'de üretilmeyen ve önemli bir pazarı olan bir araç. Ülkemizin de tamamen ithal ettiği araçlar. Bu firmamız, bu ürettiği ilk araçla bundan sonra seri üretime geçecek. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak kendileriyle görüş alışverişinde bulunuyoruz. Nasıl faydamız dokunabilir, bu araçları Türkiye'de nasıl yaygınlaştırabiliriz, kendileriyle görüştük. Aracı da kullanma fırsatım oldu. Gerçekten çok güçlü bir araç. Bunu tek başına sanayicilerimiz, sıfırdan tasarlayıp ürettiler. Gördüğünüz gibi bize de kullanarak gururlanmak düşüyor. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı