Başarılı bir yıl geçirdik

MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2019 yılının değerlendirildiği ve 2020 yılının plan ve programlarının konuşulduğu basın toplantısına MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın katılımıyla yapıldı

Başarılı bir yıl geçirdik
Başarılı bir yıl geçirdik Admin
Bu içerik 326 kez okundu.

Toplantıya Milletvekili Mehmet Taytak’ın yanı sıra, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Kadın Kolları Başkanı Av. Gönül Ar Güngör, Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, il ve ilçe yönetimi ile birlikte gazete, televizyon, radyo ve haber sitelerinin sahipleri, genel yayın yönetmenleri, yazı işleri müdürleri, muhabirler, kameramanlar ve ajans temsilcileri katıldı.

ÇALIŞMALARI TAKİP EDECEĞİZ

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “2019 yılı hem Afyonkarahisar’ımız hem ülkemiz hemde dünya açısından önemli olaylara sahne olmuştur. 2019 yılında yapılan mahalli seçimlerdeMHP adına başarılı bir yıl olarak geçmiştir. 13 olan belediye sayımızı 18’e yükselttik.  Bizlerde teşkilatımız ile birlikte bu yapılan çalışmaların takipçisi olacağız. Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey seçildiği günden bugüne kadar Afyonkarahisar’ımızın tanıtımı ve sorunların çözümü noktasında üstün bir çaba ve gayret sarf etmekte, kendisine yapmış olduğu çalışmaları için teşekkür ediyoruz. 2020 yılı başta şehrimize ve tüm dünyaya barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

ÇİZGİMİZİ BOZMADIK

2019 yılını basın mensuplarına değerlendiren MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,“Bilge Türk Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin liderliğinde Türk milletinin umudu, milli bekanın garantisi olarak bir yılı daha geride bıraktık” dedi. Milletvekili Taytak, “2019 yılı Türkiye ve dünyada önemli gelişmelere sahne olmuştur. Türkiye gerek siyasi gerek askeri açıdan çok gündemli bir dönemden geçmiştir ve pek çok süreç halen devam etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2019 yılında 50. yılımızı doldurduğumuz siyasi hayatımızın her döneminde yapmış olduğumuz gibi yine Türk Milleti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren, hayati öneme sahip, gelecek nesilleri bağlayan tüm konularda milletimizden yana duruş sergiledik çizgimizi bozmadık” diye konuştu.

OPERASYONLARA DESTEK

2019 yılı terörle mücadele, milli sanayi hamleleri, uluslararası anlaşmalar açısından Türkiye için olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu belirten Milletvekili Taytak, “PKK terör örgütüne çok ağır darbeler verdiğimiz 2019 yılında 365 terör operasyonu gerçekleştirdik. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile başlattığımız ve güney sınırlarımızı korumayı amaçladığımız operasyonlarımıza 2019 yılında Pençe Operasyonu ve Barış Pınarı Harekatı ile devam ettik. Pençe Harekatı ve özellikle Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla sınır ötesinde düzenlemiş olduğumuz barış pınarı harekatı,terörle mücadele sürecinin en önemli safhalarından birisi olmuştur. Türkiye Barış Pınarı Harekatı ile bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütlerini, yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmış ve 775 teröristi etkisiz hale getirilmiştir.Cenabı Allah’ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duası ve kahraman Mehmetçiğimizin inancı ile tüm operasyonlarımızda başarılı olduk ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm bu operasyonların destekçisi olduk” dedi.

OTOMOBİLLE GURUR DUYDUK

Yerli otomobille ilgili düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Taytak, Türkiye’nin eseri olan yerli ve milli otomobilden gurur duyduğunu ifade etti. Taytak, “2019 yılı Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun üretim aşamasına getirdiği, prototipi ile tanıştığımız ve gurur kaynağımız olan yerli aracımızla tanıştığımız bir yıl oldu. Üretim, ülkemizin her alanda en önemli hedefi olmalıdır. Ekonomimize ve istihdam oranımıza çok ciddi katkılar sağlayacak, çevre dostu, teknolojinin en son evrelerini içinde barındıran Türkiye’nin eseri olan yerli ve milli otomobilden gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim”

SINIR GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

“Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar” diyerek, Libya Tezkeresinin önemine vurgu yapan Milletvekili Taytak, “02 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak evet oyu kullandığımız Libya Tezkeresi ile Türk vatanının güvenliğini, huzurunu ve istikrarını sağlamak için her türlü tedbirin arkasında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. Sınır güvenliği, sınırın ötesinde başlar. Bu kara sınırlarımız için de hava sahamız için de deniz yetki alanlarımız için de geçerlidir. Libya ile yaptığımız anlaşma tarihsel bağlarımızın olduğu ve daha önce Türk gölü adlandırılan Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarımız, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin güvenliği ve emperyalist planların bozulması açısından çok önemlidir. Libya, Mustafa Kemal Atatürk’ün sol gözüdür. Libya, Enver Paşa’nın Trablusgarp’taki mücadelesidir. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir zaman meselelere günlük bakmaz. Politikalarının tamamını Türk Devleti’nin geleceğini öne alarak belirler” dedi.

YÜKSELİŞE GEÇTİĞİMİZ BİR YOL

2019 yılı 31 Mart mahalli idareler seçim sonuçları ile Afyonkarahisar’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişe geçtiği bir yıl olduğunu kaydeden Milletvekili Taytak, “13 olan belediye sayımızı 18’e yükseltmiş, Milliyetçi Hareket’in üretken belediyecilik anlayışını daha da genişletme imkanımız doğmuştur. Afyonkarahisar’ın tüm belediyelerinin beklentilerinin giderilmesi, eksik olan araçlarının tamamlanması, kredi taleplerinin yerine getirilmesi, projelerinin tamamlanması, yollarının düzeltilmesi, içme suları ve fikir aşamasındaki planları doğrultusunda bakanlık, genel müdürlük ve üst kurullarla bir dizi görüşmeler sağladık. Her kurumdan belediye başkanlarımızın heybeleri dolu şekilde çıkması için mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

TBMM’DE DİLE GETİRDİK

2019 yılında meclis genel kurulunda Afyonkarahisar’ın sorunlarını ve projelerini dile getirdiklerini de ifade eden Milletvekili Taytak, “Şeker pancarı, haşhaş üreticileri, kenevir ekimi, mermer sanayisinin problemlerini, Afyonkarahisar’da oluşturmak istediğimiz hayvan kontrol noktasını, futbol takımlarının kamp merkezi haline gelmesi için yapılması gerekenleri ve daha pek çok konuya dikkat çektik. Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Daha önce yasama yılının başlangıcında tüm il protokolüne, sivil toplum kuruluşlarına, sanayi ve ticaret odalarına ve tüm belediye başkanlarına birlikte çalışma, ortak akıl ve sağduyu çağrısında bulunmuş ve koordineli çalışma fikrimizi mektupla iletmiştik. 2020 yılının ilk günlerinde bu çağrımı tekrar etmek istiyorum. Afyonkarahisar gelin hep birlikte hareket edelim, bir olalım, Afyonumuzu ne kadar yukarıya taşıyabiliriz, çiftçimizi ne kadar rahat ettiririz, şeker pancarı ve haşhaş üreticilerimizi nasıl mutlu ederiz, sanayicimize ne fayda sağlayabiliriz, bunları konuşalım ve birlikte başaralım.Ülkemizin iç ve dış düşmanlarla bu denli mücadele ettiği, sözde Ermeni soykırımının ABD senatosunda kabul edildiği, Avrupa’nın ve Amerika’nın yaptırım tehditleri savurduğu, soydaşlarımızın dünyanın her tarafında zulme uğradığı, sınırlarımızda her gün çatışmaların yaşandığı, bir ortamda birlikten, beraberlikten, millet olma bilincinden, birbirimize kenetlenmekten başka şansımız yoktur” dedi.

ÜLKEMİZE HUZUR GETİRSİN

Son olarak 2020 yılı ile ilgili duygu ve düşüncelerini de paylaşan Milletvekili Taytak, “2020 yılı hem Afyonkarahisar’ımız hem de cennet vatanımız Türkiye için başarının, güzelliklerin, huzurun, birliğin, kardeşliğin konuşulduğu bir yıl olsun. 2020 yılı inşallah ülkemize, İslam alemine huzur getirsin. Cenabı Allah sağlık ve başarı nasip etsin, Afyonkarahisar’ımızda ve ülkemizde kazaların yaşanmadığı, doğal afetlerin olmadığı, şehit haberlerinin gelmediği, güzel günlerde buluştuğumuz bir yıl olmasını temenni ediyorum. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından basın toplantısına katılan basın mensuplarına birer hediye takdim edildi. Toplantı daha sonra hatıra fotoğrafının çekilmesini ardından sona erdi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağ evlerine dadandılar
Bağ evlerine dadandılar