Sanayiciye tam destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar ve İscehisar’daki firmaları ziyaret ederek üretimleri yerinde inceledi. Bakan Varank, Afyon Lokumu’nun birçok farklı ve lezzetli türünün üretilmesinden mutluluk duyduğunu belirtti

Sanayiciye tam destek
Sanayiciye tam destek Admin
Bu içerik 1530 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi ile İscehisar’daki firmaları ziyaret etti. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci ile ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in de hazır bulunduğu inceleme gezisinde Bakan Varank, ilk olarak İkbal Sucukları’nı ziyaret ederek gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın meşhur sucuğunun üretimi hakkında bilgi aldı.

İnsansız saha aracı

Bakan Varank’ın sonraki durağı İkbal Şekerleme tesisi oldu. Varank, Afyon Lokumu’nun birçok farklı ve lezzetli türünün üretilmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.  OSB’de Savrukoğlu Ziraat Makinaları’nı da ziyaret eden Bakan Varank, şirket tarafından tarım ve savunma sanayiinde kullanılmak üzere üretilen insansız saha aracını test etti.  Varank, Cumhuriyet Sucukları’nı da ziyaret ederek Afyon Sucuğu ve Afyon Pastırması’nın üretim süreçleri hakkında bilgi aldı. Bakan Varank, KOSGEB desteğinden faydalanan ve ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı burada TPN ilaç hazırlama sistemini inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Bakan Varank, temasları çerçevesinde Çakmak Mermer şirketini ziyaret etti. Varank, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çakmak ile sohbet ederek mermer üretimi, ihracatı ve firma hakkında bilgiler aldı. Bakan Varank, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan DEM-MAK’ı da ziyaret ederek, şirket tarafından üretilen ve Türkiye’nin ilk yerli üretim kaya kamyonu olan Deve’yi test etti. Varank’ın son durağı 50.000 şişe/saat Avşar Maden Suyu Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

Sanayicinin yanındayız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk sanayicisinin yanında olduklarını vurgulayarak “Geçen cuma günü, Türkiye'nin otomobilini tanıttık. Halkımızda ve vatandaşlarımızda nasıl bir coşku oluşturduğunu ve sahiplendiğini gördük. Hatta bütün kamuoyu gördü. Yani Türkiye, inanırsa her şeyi üretebilecek kabiliyette. Bunun en güzel örneklerinden biri ise arkamızda duruyor. Biz, bakanlık olarak üreticilerin her zaman yanındayız. Onlara çeşitli teşvik mekanizmalarıyla ve desteklerle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Mevzuatlarla onların önünü açmaya çalışıyoruz. Özellikle de önümüzdeki süreçte 2023 yılına giderken seçimsiz bir dönemdeyiz. Biz, Türkiye'nin bu süreçte çok güzel bir başarı hikayesi yazacağını biliyoruz. Bunu da katma değerli üretimle yapacağız. Ben sanayicilerimize, 'gelin yatırım yapın, üretim ve istihdam sağlayın' diyorum. Biz de onların yanındayız” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afyon’da hayatını kaybetti
Afyon’da hayatını kaybetti
Yardımlar yola çıktı
Yardımlar yola çıktı