Engelleri kaldırdık

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından düzenlenen 2019 Yılı Engelsiz Üniversite Ödül Töreninde “Mekânda Erişilebilirlik” kategorisinde iki turuncu bayrak almayı başaran Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) tüm engelleri kaldırmayı başardı

Engelleri kaldırdık
Engelleri kaldırdık Admin
Bu içerik 1298 kez okundu.

Engelli öğrencilerin başta eğitim ve öğretim olmak üzere sosyo-kültürel etkinliklerde yer alabilmesi için gerekli uygulamaların oluşturulması, altyapı ve donanım eksikliklerinin giderilmesi ve üniversite yerleşkelerinde engelsiz bir ekosistemin oluşturulması için YÖK tarafından düzenlenen törende 28 farklı üniversiteye 126 bayrak ödülü verilmiş, Afyon Kocatepe Üniversitesine ise Ahmet Necdet Sezer Kampüsü ile Teknoloji Fakültesi Laboratuvar Binasında engellilere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında “Mekânda Erişilebilirlik” kategorisinde iki adet turuncu bayrak verilmişti.

Hiçbir talepleri olmadı

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğrenim gören engelli öğrencilerin rahatı için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ODAK’a özel açıklamalarda bulundu. Üniversite olarak Turuncu Bayrak almaya hak kazandıklarını dile getiren Rektör Karakaş, “Biz üniversite olarak farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Şu anda konservatuvarımızda otizmli öğrencimiz bulunmakta. Kampüsümüzde fiziki açıdan engelli öğrencilerimiz için herhangi bir sıkıntı yok. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında üniversitemizde eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencilerle bir araya gelip istek ve taleplerini dinledim. Emin olun öğrencilerimizin bizden herhangi bir talebi olmadı. Çünkü biz tüm engelleri kaldırdık”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağ evlerine dadandılar
Bağ evlerine dadandılar