AKÜ BASKETBOLDA ŞAMPİYON

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu Üniversiteler Arası Basketbol 2. Lig Grup Birinciliği müsabakaları AfyonKocatepe Üniversitesinin ev sahipliğinde yapıldı. Erkeklerde rakiplerini yenen AKÜ yenilgisiz olarak şampiyon oldu ve birinci lige yükseldi.

AKÜ BASKETBOLDA  ŞAMPİYON
AKÜ BASKETBOLDA  ŞAMPİYON Admin
Bu içerik 1542 kez okundu.

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Kampüsünde bulunan  Kapalı Spor Salonu'nda oynanan  maçlar sonucunda  dereceye giren üniversetilerin takımlarına kupaları verildi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) kapsamında erkeklerde  Afyon Kocatepe Üniversitesi  birinci olarak 1. Lig'e yükselirken, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ikinci oldu.  Bayanlarda  ise Pamukkale  Üniversitesi 1. Lig biletini aldı. İkinci  Sinop Üniversitesi oldu.Afyon Kocatepe Üniversitesi bayan takımı ise oynadığı dört  maçınını kaybederek turnuvanın sonuncusu oldu

BİRİNCİ LİGDE MÜCADELE EDECEKLER

Şampiyona da  erkeklerde mücadele eden Afyon Kocatepe Üniversitesi  ilk maçında Necmettin Erbakan Üniversitesini  72-37, ikinci maçında Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini 95-45, Üçüncü maçında Sinop Üniversitesini 89-33 yendi. Kendisi gibi tüm rakiplerini yenen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi  ile birinci liğe yükselme maçında karşı karşıya gelen Kocatepe Üniversitesi  rakibini üstün bir oyundan sonra 95-62 gibi açık farkla yenerek  yenilgisiz olarak şampiyon oldu. AKÜ Rektörü Prof. D. Mehmet Karakaş şampiyon olan Basketbolcuları  tebrik etti.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıllanmıyoruz
Akıllanmıyoruz
Asayiş’ten nokta atış
Asayiş’ten nokta atış