Yerli malı Türk’ün malı

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle Afyonkarahisar’da AK Kadınlar bir pazar kurdu. Taş Medrese’de açılan pazar vatandaşlardan tam not aldı. Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk “Eskiden yerli elma, portakal vardı. Şimdi İHA, SİHA var” dedi.

Yerli malı Türk’ün malı
Yerli malı Türk’ün malı Admin
Bu içerik 2113 kez okundu.

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi Birim Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak pazar açıldı. Pazarın Afyonkarahisar’daki adresi ise Taş Medrese oldu. Açılışa AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı. Burada açılan pazarda kadın girişimciler ve evlerinde üretim yapan kadınlar, el emeği ve yöresel ürünlerini sergileme fırsatı buldu. ‘Milli üretiyorum, yerli tüketiyorum, tasarruf ediyorum ekonomiye can katıyorum’ sloganı ile açılan pazar vatandaşlardan tam not aldı.

Bugün yerli İHA, SİHA var

Açılışın ardından bir açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, “KOSGEB, yurt dışından ithal edilen ara malları Türkiye’de yerli ve milli imkânlarla üreteceklere 5 milyon liraya kadar destek veriyor. Bununla birlikte yerli sanayiye destek için hükümetimiz genel anlamda düğmeye bastı. Ara ve yatırım malı ithalatındaki binlerce ürün incelendi. Neticede bunlar yerli üretilecek ve bunun karşılığında ülkemiz 15 milyar dolar tasarruf sağlayacak. Hatırlar mısınız ilkokuldayken yerli malı haftası olurdu. Herkes portakal, mandalina ve elma getirirdi. Çünkü ondan başka yerli ürettiğimiz bir şey yoktu. Bugün dünyada İHA’larıSİHA’ları, helikopterleri TEKNOFEST’i, tankları, topları, tüfekleri, milli gemileri ve sayamadığım birçok şeyi üreten bir Türkiye var. Yerli ve milli olmak sadece elma portakal ile değil, savunma sanayi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip edip üretmekle olur. Hamdolsun AK Parti sayesinde bugün üreten bir Türkiye var ” dedi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis görev başında
Polis görev başında
Mahsur kaldılar
Mahsur kaldılar