Yeni bir dernek kuruldu

Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD), Afyonkarahisar şubesinin İlimizde spor yaşamında futbola katkısı ile tanınan Süleyman Güneş’in başkanlığında Valilik onayıyla 4721 sayılı Türk Medeni Kanunun 94. Maddesine göre kuruluşu yapıldı.

Yeni bir dernek kuruldu
Yeni bir dernek kuruldu Admin
Bu içerik 2463 kez okundu.

Türkiye Futbol Adamları Derneği, 1988 yılında Türk futboluna ve sporun gelişmesine yurtiçi ve yurtdışında değerli hizmetler vermiş olan futbol adamları tarafından kurulmuştur. Türkiye’de çeşitli illerde Şubeleri bulunan derneğin amacı; futbolumuzun ve sporun  önde gelen Bakan, Müsteşar, Bürokratlar, Kulüp Yöneticileri, Futbolcu, Hakem, Teknik Direktör, görsel ve yazılı spor medyasının temsilcilerinin oluşturdukları üyeleriyle birlikte güzide bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak futbol ve spor kamuoyuna faydalı olmaya çalışmaktadır.

BU AİLENİN PARÇASI OLDUK

Süleyman Güney dernek hakkında yaptığı açıklamada, “ İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Denizli, Manisa, Konya, Antalya, Samsun,Yalova, Düzce, Antalya, Gaziantep, Hatay, Malatya, Trabzon, Eskişehir, Elazığ   illeri ile Akhisar İlçesinde kurulu Şubeleri ile amaçları ve tüzüğünde belirlenen spor ve futbolun bilinçli gelişimi yanında ve kamuoyunda sosyal ve eğitsel alanlarda fair play davranış ve biçimi ile sporda etik değerlerin kazandırılması konularında ağırlıklı olarak faaliyetlerini maddi imkanlarının elverdiği ölçüde devam ettiriyor. Son olarak ilimiz Afyonkarahisar’da derneğin bir şubesini açarak, tüzüğünde belirtilen misyon ve vizyonunun gerçekleşmesine katkıda bulunmak maksadıyla, Türk Futbolunun bir paydaşı olan Hakemlerimiz ve gözlemcilerimizle birlikte bu ailenin bir parçası olduk” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar