İlk yardım kursu aldılar

Basketbol hakem ve antrenörlerine Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğünce ilk yardım kursu veriliyor. Kursa 40’ın üzerinde basketbol hakemi ile antrenör katıldı.

İlk yardım kursu aldılar
İlk yardım kursu aldılar Admin
Bu içerik 2336 kez okundu.

Afyonkarahisar Basketbol İl Temsilciliği ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği program doğrultusunda basketbol hakemleri ile antrenörlerine “İlk Yardım Kursu” verilmeye başlandı. Gazi Anadolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlayan kurs sonrasında yapılacak olan yazılı sınavda başarılı olanlara ilk yardım sertifikası ve belgesi  verilecek.

Bilinçli müdahale

Kursun başlaması öncesinde kursa katılanlara hitap eden Afyonkarahisar Basketbol il  Temsilcisi Feyzullah  Demirkale, “Basketbol sporu hem oynayana, hem de izleye keyif veren spordur. Özellikle alt yapılarda görev yapan antrenörlerimiz ile müsabakalarda basketbol hakemlerimiz zaman zaman sahalarda görmek istemediğimiz sakatlıklarla karşı karışa kalmaktadırlar. Sakatlanan Basketbolcuya bilinçli ilk müdahalenin yapılması çok önemlidir. İl hakem kurulu olarak İl Sağlık Müdürümüz Dr. Serhat Korkmaz ile yaptığımız görüşmeve destekleri  sonrasında  hakem ve antrenör arkadaşlarımızın katılımı ile İlk yardım kursumuzu başlattık. Kursumuzdaki esas amacımız sporcu sakatlanmalarında bilinçli olarak ilk müdahaleyi yapabilecek hakem ve antrenör arkadaşlarımızı yetiştirmektir” dedi.

SINAVA GİRECEKLER

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından basketbol hakem ve antrenörlerine yönelik olarak açılan ilk yardım kursu Paramedik Merve Altınbaş, Görkem Akayın ve ATT Şükrü Çankaya tarafından veriliyor. Kursa katılanlar kurs sonrasında yapılacak olan yazılı sınava girecekler. Sınavda başarılı olanlar ilk yardım sertifikası verilecek.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar