Deneyimlerini paylaştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün Bilgiden Bilince Konferansları kapsamında Afyonkarahisar’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan öğrencilerle bir araya gelen eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan, kariyer planlaması üzerine verdiği konferansta deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Deneyimlerini paylaştı
Deneyimlerini paylaştı Admin
Bu içerik 1271 kez okundu.

Bilgiden Bilince Konferansı  Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde düzenlendi. Konferansa Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Feyzullah Dereci, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BAŞARI ALIN TERİNDEN GELİR

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, gençlerin kariyer planlamalarında dikkat edeceği konuları örneklerle dile getirdi. Aslanhan, kimi zaman düşündürdü kimi zamanda güldürerek gençlere hayat dersi verdi. Tembellikten, cep telefonuna düşkünlükten, kötü arkadaş seçiminden, hedefsizlikten söz eden Aslanhan, başarmanın yolunun alın teri olduğunu, alın teri olmayan hiçbir işin başarılı olamayacağını dile getirdi. Aileleri tarafından aşırı korumacı şekilde yetiştirilen çocukların ileriki yıllarda zorluklar yaşadığını kaydeden Aslanhan, anne ve babalar çocuklarını biraz daha özgüveni yüksek şekilde yetiştirmelidir. Aşırı korumacı aileler çocuklarına iyilik yaptıklarını zannederken aslında kötü davranıyor olabilirler. Öte yandan günümüzde çocuklarla ebeveynlerin dili maalesef değişmiştir. Anne ve baba olarak buna dikkat etmeli, çocuğumuzun düşünce ve ruh dünyasını daha iyi anlamaya çalışmalıyız" dedi. Konferansın ardından Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Feyzullah Dereci, Gençlik Merkezi öğrenciler tarafından hazırlanan ebru sanatı ile yapılmış tabloyu eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan’a takdim etmesi ile sona erdi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar