Mağduriyet giderilecek

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, Denizli’nin Acıpayam ve Bozkurt ilçeleri ile bazı kentlerden meydana gelen depremler sonrası çıkarılan kanunlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Kanunların yayınlanmasına müteakip resmi süreçte ilerleyecek. Bu sürecide beklemeden TOKİ’de bir takım konutların yapımına başlamıştı. Yani bu süreyi hazırlıkla bakımından iyi değerlendirdik” dedi.

Mağduriyet giderilecek
Mağduriyet giderilecek Admin
Bu içerik 1065 kez okundu.

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES)’ projesi kapsamında Denizli’ye geldi. Vali Hasan Karahan’ı ziyaret eden Çataklı ardından bir basın açıklaması yaptı

Konutların yapımına başladı”

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çataklı, bir gazetecinin ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Acıpayam ve Bozkurt’ta meydana gelen depremlerle ilgili bazı kararlar çıktı. Bu kararların uygulaması ne aşamada?’ sorusunu yanıtlayarak şunları söyledi: “Afet bölgeleri ile ilgili hazırlıklarımızı yapmıştık, her iki deprem bölgesi ile alakalı. Kanunların yayınlanmasına müteakip resmi süreçte ilerleyecek. Bu sürecide beklemeden TOKİ’de bir takım konutların yapımına başlamıştı. Yani bu süreyi hazırlıkla bakımından iyi değerlendirdik. Kanunun yasalaşmasına müteakip konuları neticelendireceğiz oldukça iyi durumdayız.” İlgili kanunda Denizli'nin Acıpayam, Bozkurt ve Çardak, Malatya'nın Arguvan, Doğanyol ve Pütürge, Elazığ'ın Sivrice ile Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçelerinde yaşanan depremlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla düzenleme yapılacak. Deprem nedeniyle konut, ahır ve iş yeri yıkık, ağır ve orta derecede hasar gören afetzedelere kredi desteği sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz