FETÖ’de bir beraat

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Ramazan Dinç’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

FETÖ’de bir beraat
FETÖ’de bir beraat Admin
Bu içerik 936 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte  bilerek isteyerek yardım etme suçlamasıyla kamu davası açılan kişilerin yargılanmalarına    Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde  devam edildi. Görülen 20  duruşmada  3 tutuklu,  17 tutuksuz  olmak üzere 20  kişi  yargılandı. Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katıldılar.   Dünkü duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklar savunmalarını yaparak  suçsuz olduklarını belirterek beraatlerini istediler.  Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi. Mahkeme heyeti tutuklu olarak yargılanan Necmettin Özpınar’ı cezaevinde yattığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verirken, Ali Yılmaz’ı delil yetersizliğinden beraatine karar verirken, tutuksuz yargılanan Ramazan Dinç’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verirken, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ifade veren Emine Şahin’e 1 yıl 11 ay 22 gün hapis cezası vererek  hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

DURUŞMALARI ERTELENDİ

Tutuklu olarak yargılanan Hulusi Kirik ile Sabri Yalçın çıkarıldıkları mahkemede savunmalarını yaptılar. Her iki sanık cezaevinde kaldıkları süreyi göz önüne alarak tahliyelerini ve beaatlarını istedi. Mahkeme heyeti her iki sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken,  tutuksuz olarak yargılanan İbrahim Demirci, Hülya Kaya, Ramazan Koçyigit, Ahmet Altıntaş, Aliye Göral, Süleyman Kaplan, Adem Taban, Rabia Öğüt, Kübra Alkan, Ahmet Yapar, Semra Alkan, Muhammet Hatipoğlu Adem Diker, Fatih Özdemiray  savunmalarını yaptılar. Mahkeme heyeti bazı duruşmalarda  tanıkları seğbis sistemi ile dinlerken, dosyalardaki eksiklikler nedeniyle duruşmaları ileri bir tarihe erteledi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kediyi itfaiye kurtardı
Kediyi itfaiye kurtardı
Suçüstü yakalandılar
Suçüstü yakalandılar