EVLERİ FETÖ TUTMUŞ

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ davalarında ifade veren tanıklar FETÖ’nün görünmeyen çirkin yüzünü ortaya çıkardılar. 2010 ve 2011 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu komiser yardımcılığı sınavlarına girecekler için FETÖ illerde evler kiralamış.

EVLERİ FETÖ TUTMUŞ
EVLERİ FETÖ TUTMUŞ Admin
Bu içerik 1099 kez okundu.

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma örgüte bilerek isteyerek yardım etme suçlamasıyla kamu davası açılan kişilerin yargılanmalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  devam edildi. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünce Komiser Yardımcılığı görevinden KHK ile ihraç edilen Hulusi Kirit’ın duruşmasında dinlenen tanıklar FETÖ’nün Emniyet yapılanmasını anlatırken, 2010 yılında yapılan Komiser yardımcılığı sınavında soruların sınav öncesinde yemin ettirilerek örgütle bağı olan kişilere  verildiğini anlattılar. Değişik illerin adliyelerinden seğbis sistemi  ile duruşmaya bağlanıp   tanık olarak dinlenen tanıkların söyledikleri hain örgütün emniyeti ele geçirmek üzere olduğunu ortaya çıkardı.

 YEMİN ETTİRDİLER

Tutuklu olarak yargılanan Hulusi Kiriş’in duruşmasında SEGBİS ile tanık olarak dinlenen eski meslektaşları  verdikleri ifadelerde hain terör örgütünün Emniyet yapılanmasında kendilerine yakın olarak gördükleri kişilerin terfi etmeleri için sınav sorularını yemin ettirerek verdiklerini söylediler. Tanıklarlardan İ. P. verdiği ifadede, “Hulusi Kirit’i komiser yardımcılığı sınavından tanıyorum. Kurs müddetince aynı evde kaldım. Kaldığımız evde dini sohbetler yapılıyordu. Zaman zaman bağış adı altında himmet yardımı toplanıyordu” derken, tanık Y.A.’da verdiği ifade de “Ben şahsı görev yaptığım Muş’tan tanırım. Örğütün tuttuğu evde ders çalışırken 20-25 gün kaldık. Çalıştığımız sorular bize yemin ettirilerek verildi” dedi. Diğer tanık  M.G.’de verdiği ifade de tutuklu sanık Hulusi Kiriş’i komiser yardımcılığı kursundan tanıdığını söyledi. Duruşma  savcının mütaala vermek için süre istemesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kediyi itfaiye kurtardı
Kediyi itfaiye kurtardı
Suçüstü yakalandılar
Suçüstü yakalandılar