Gezerek öğreniyorlar

TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Gar, Müze, Gar sahası ziyaretleri için Afyonkarahisar da Okul Müdürlüklerinden gelen gezi talepleri Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol dâhilinde hafta içi gerçekleştirilmeye devam ediyor

Gezerek öğreniyorlar
Gezerek öğreniyorlar Admin
Bu içerik 199 kez okundu.

Engelliler Haftası Etkinliği kapsamında Afyonkarahisar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinden Özel Öğrenci Grubu TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Makamında Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından misafir edildi. Bölge Müdürü özel öğrencilere sohbet havasında demiryolları anlatıldı ve öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı.

Bilgi sahibi oldular

Geziye katılan özel öğrenciler öğretmen ve öğrenci velileri nezaretinde Afyon Ali Çetinkaya Gar girişinde TCDD görevlileri tarafından karşılandı ve öğrenci seviyesine göre gerekli Gar tanıtımı yapılarak ( Bekleme salonu, Bilet gişeleri, peron engelli ve yaklaşım çizgileri vs ) Gar içinde yer alan Demiryolu Müzesi gezdirildi. Müze gezisi sonrasında öğrenci grubu yolcu peronuna alınarak hazır bekleyen yolcu vagonuna, trene biniş kuralları anlatılarak vagon içi tanıtımı yapıldı ve öğrencilere yolcu vagonundan perona gerekli iniş kuralları anlatıldı. TCDD, bu tür gezilerin öğrencilere ulaşım aracı olarak tren yolculuğu deneyimi sağlaması, demiryollarını tanıma, tren sevgisi kazandırma ve demiryolu kurallarını erken yaşta öğrenmeleri açısından önemsiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı