Afyon lokumuna yoğun ilgi

Gaziantep’in alışveriş merkezi Sanko Park, 25 ilden 33 firmanın ürünlerinin tüketiciye ulaştırıldığı yöresel ürün günlerinin 8’incisine ev sahipliği yapıyor. Burada Afyon lokumuna büyük ilgi gösterildi

Afyon lokumuna yoğun ilgi
Afyon lokumuna yoğun ilgi Admin
Bu içerik 1869 kez okundu.

Gaziantep’te ilk olarak 2017 yılında Sanko Park AVM’de düzenlenen yöresel ürün günleri tüketicilerin yoğun ilgisini görüyor. Sun Fuarcılık tarafından düzenlenen ve 6 Aralık’ta açılan “Yöresel Ürün Günleri” 15 Aralık Pazar gününe kadar Sanko Park ana etkinlik alanında her gün saat 10.00- 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Geniş katılım sağlandı

Sanko Park Genel Müdürü Niyazi Büyükaksu, 8'incisi düzenlenen yöresel ürün günlerine Gaziantep halkının yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “Türkiye'nin dört bir yanından gelen firmalar Sanko Park'ta ürünlerini Gazianteplilerle buluşturuyor” dedi. Büyükaksu, yöresel ürün günlerine Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Amasya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, İzmit, Kayseri, Manisa, Malatya, Mersin, Rize, Samsun, Sivas ve Trabzon’dan firmaların katıldığını söyledi.

Sultan lokumu beğenildi

Etkinliğe Afyon’dan katılan Afyon Yalçın Şekerleme Temsilcisi Kadir Keten, kaymaklı, güllü gül yapraklı, incirli, tropik meyveli lokum ve sultan lokumu satışı yaptıklarını söyledi. Halkın ilgisinden ve satışlardan memnun olduğunu ifade eden Keten, “Sanko Park Yöresel Ürün Günleri etkinliğine kendi ürünlerimin satışı için ilk kez katılıyorum. İlgiden çok memnunum. Bir yandan ürünlerimizin satışını yaparken diğer yandan Türkiye’nin dört bir yanından yöresel lezzetlerin buluştuğu bir organizasyonda yer alıyoruz. İnsanların ülkemizdeki diğer kültürleri ve lezzetleri tatması, tanıması bakımından da önemli bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kediyi itfaiye kurtardı
Kediyi itfaiye kurtardı
Suçüstü yakalandılar
Suçüstü yakalandılar