Zehir saçıyor

Afyonkarahisar-Konya Karayolu üzerinde hizmet veren Afyon Şeker Fabrikası’nın bacasından çıkan duman bölgeye zehir saçıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar bu duruma biran önce çözüm bulunmasını istediler

Zehir saçıyor
Zehir saçıyor Admin
Bu içerik 1128 kez okundu.

Afyon Şeker Fabrikası’nın bacasından çıkan kirli duman vatandaşların büyük tepkisini çekti. Uzun bir süredir fabrikanın bacasından çıkan bu siyah dumanın nedeninin ne olduğu ise merak ediliyor. Bacanın filtresinin olmadığını iddia eden vatandaşlar sürekli zehir solumaktan dolayı hastalık kapmaya başladıklarını söylediler. Fabrikanın bacasına filtre takılmasının gerekliliğini savunan vatandaşlar yetkililerden yardım beklediklerini söylediler.

Destek bekliyoruz

TBMM'de yapılan oylamada kabul edilen, 15 termik santrale baca filtresi takma zorunluluğunun 2,5 yıl daha ertelenmesini öngören yasanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından veto edilmesini hatırlatan vatandaşlar, “Cumhurbaşkanımız vatandaşın zehirlenmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi. Aldığı veto kararı da son derece güzel. Bizde Cumhurbaşkanımızdan ve Afyonkarahisar’da ki yetkililerden yardım istiyoruz. Şeker Fabrikasının bacasından çıkan duman bölgede yaşayan bizleri zehirliyor. Bu fabrika da filtremi takacak yoksa başka bir çözüm yolumu bulacak bilemiyiz ama biz zehir solumak istemiyoruz. Yetkililer bizim sesimize kulak versin” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar