230 bin TL’yi Asayiş kurtardı

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri telefonla dolandırıcılık olayının mağdurunu son anda kurtardı. Asayiş ekiplerinin dikkati sayesinde yaşlı bir kadın 230 bin TL dolandırılmaktan kurtarıldı

230 bin TL’yi Asayiş kurtardı
230 bin TL’yi Asayiş kurtardı Admin
Bu içerik 786 kez okundu.

Pazartesi günü saat 12.00 sıralarında ilimiz Devlet Hastanesi civarında devriye görevimizi ifa eden Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaşlı bir kadın şahsın tedirgin bir şekilde sürekli telefonla konuşması, çantasını sıkı sıkı tuttuğunun görülmesi üzerine durumundan şüphelendiler. Asayiş ekipleri kadının telefon dolandırıcılığına maruz kalabileceğini değerlendirilerek fiziki takibe başladı. Yaklaşık üç saat süren takip sonrası yaşlı kadının bir erkek şahsa yüklü miktarda para verdiği tespit edildi.

Tahkikat devam ediyor

Bu esnada Musa O. İsimli şahsa operasyon gerçekleştiren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri bu kişiyi kıskıvrak yakaladı. Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen Musa O. İle mağdur olan Nuran Ş.’nin ifadeleri alındı. Yaşlı kadın Nuran Ş. Burada verdiği ifadesinde, “Telefonda para isteyen kişi kendisini Komser Önder olarak tanıttı. Bu kişi bana kimlik bilgilerimin kullanılarak kuyumcu soygununun gerçekleştiğini bundan dolayı evimde arama yapacaklarını banka hesabımda bulunan tüm parayı çekmemi ve göndereceği şahsa teslim etmemi istediler. Bende bankada ki 230 bin lirayı çektim ve gelen şahsa verdim” dedi. Dolandırılık olayına karışan Musa O. ise Suriye sınırında gönüllü basın muhabirliği yaptığını beyan etti. Şahsın üzerinden Kriminal Polis Haberleri Basın Kartı ve Çağdaş Polis Emeklileri Dayanışma Derneği kartlarının çıktı. Konu ile ilgili tahkikat devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar