Engellilerin goalball mücadelesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen goalball müsabakasında kazanan dostluk oldu.

Engellilerin goalball mücadelesi
Engellilerin goalball mücadelesi Admin
Bu içerik 1696 kez okundu.

Afyonkarahisar Doğa Koleji’nin ev sahipliğinde yapılan 3 Aralık Farkındalık Günü Programı’na Afyonkarahisar Görme Engelliler Federasyonu İl Temsilcisi Serap Güderler, İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Emine Türk, Afyonkarahisar Engelliler Spor Kulübü ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadaifçioğlu İlkokulu Müdürü Sadettin Sarıgül, Öğretmen Özge Tunç ve görme engelliler sınıfı öğrencileri katıldı.

Program kapsamında Goalball 2. Ligde mücadele eden Afyonkarahisar Engelliler Spor Kulübü ile Kadaifçioğlu ilkokulu görme engelliler sınıfı goalball oyunu ile farkındalık oluşturdu.

Afyonkarahisar Görme Engelliler Federasyonu İl Spor Dalı Temsilcisi Serap Güderler, “Fiziki özelliklerimiz bizi farklı biri yapmaz. Önemli olan kaybettiğimiz uzvun üzüntüsünü sürdürmek değil onu nasıl avantaja çevirebildiğimizdir. Engel türü ve derecesi ne olursa olsun hareket etme, egzersiz yapma, sportif aktivitelere katılma bireye haz vermekte, hareket etmekten duyulan haz da bireyin yaşam motivasyonunu artırmaktadır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlediğimiz Farkındalık Programımıza katılan Afyonkarahisar Engelliler Spor Kulübü yönetimi ve sporcularına, Afyonkarahisar Kadaifçioğlu İlkokulu’na, Doğa Koleji’ne ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kitaplarını anlattılar
Kitaplarını anlattılar
Jandarmadan kaçamadılar
Jandarmadan kaçamadılar